Оленячі ферми приваблюють сотні туристів

ПроСВІТ, На здоров'я
09/08/2020, Leave a comment
Журналісти Суспільного побували на ферма з благородними оленями. Щовихідних сюди приїжджає близько 300 туристів, – розповів Суспільному заступник директора фермерського господарства Роман Гунчак. Відвідувач оленячої ферми Ілля Біляшук сюди приїхав вперше. Каже, що йому цікаво побачити, як живуть олені, як виглядають, які вони.
Туристичний маршрут Волині: ферма з благородними оленями

Розташована ферма поблизу села Радовичі Турійського району. Тут на площі 120 гектарів живе 210 голів благородних оленів, представлених 4-ма кров’яними лініями: англійською, східно-європейською, угорською та латвійською. У 18-му році фермерське господарство купило племінне поголів’я оленів кількістю 80 голів у Латвії. Тоді фермери з Волині були першими імпортерами оленя в Україну, – розповідає заступник директора Роман Гунчак.

Туристичний маршрут Волині: ферма з благородними оленями

Олені живуть у вольєрах. Самці відділені від самок. “Заходять до самок лише на період 2-3 місяці, поки триває гон. Двох самців на період гону закривати у клітці не можна, оскільки це може призвести до летального наслідку“, – ділиться досвідом пан Роман. Самця обирають за красою рогів. В умовах ферми роги оленям зрізають щороку, перед тим, як олень заходить до самок у вольєр.

В сусідньому районі ще одна оленяча ферма, – розповів начальник управління ГУ Держпродспоживслужби в області Анатолій Тимофіюк, – Це є новація. Є інший підхід до утримання, до проведення протиепідемічних заходів. На даний час у нас є фермерське господарство у Ківерцівському районі, яке утримує оленів у вольєрах“.

Туристичний маршрут Волині: ферма з благородними оленями

Залишити відповідь