Ольманський фестиваль журавлини

 4 листопада в селі Ольмани Столинського району пройде Міжнародний фестиваль журавлини. З 2011 року, завдяки програмі “Білорусь – Україна” територіального співробітництва країн “Східного партнерства”, районне свято стало міжнародним. На організацію і проведення фестивалю журавлини в Столінського районі було виділено грант Європейського союзу в розмірі 33,3 тисячі рублів.

В гості до жителів Ольман приїдуть їхні сусіди з прикордонних сіл Переброди і Милячі Дубровицького району, міста Сарни Рівненської області. Також у фестивалі візьме участь вокальний колектив з Живецького повіту Сілезького воєводства Польщі.

В програмі 4 конкурси, 3 з яких – міжнародні: конкурси дитячого малюнка “Подорож по ягоди” і фоторобіт “Життя на Ольманскіх болотах”, а також творче змагання на “Кращий костюм болотного царства”. Конкурс на краще журавлинне блюдо розрахований на жителів Столінського району. Очікується, що він буде наймасовішим. Крім того, будуть визначені кращі збирачі і заготівельники журавлини.Під час фестивалю працюватимуть виставки пристосувань для збору ягід та засобів пересування по болоту, лікувальних рослин, відварів і настоянок. Працівники МНС проведуть майстер-класи з гасіння пожеж на болотах, навчать правилам поведінки в болотних угіддях. На ярмарку-продажу можна буде запастися цілющою ягодою, придбати вироби місцевих гончарів. Святкову атмосферу доповнять виступи колективів з Пинського, Лунинецького, Столинського районов.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *