“Оперативні заходи” з викриття банкірів виявились шахрайством

ПроСВІТ, Новини
20/06/2021, Leave a comment

Жителю Кобриня подзвонив невідомий і представився співробітником банку. Шахрай розповів, що в банках Білорусі працює багато нечесних співробітників, які крадуть гроші з рахунків громадян і попередив, що на майбутню жертву хтось намагається взяти кредит. Щоб не дати його оформити, кобринцю потрібно було взяти участь в «оперативних заходах» з викриття «нечесних  співробітників». Для цього чоловіку сказали йти в банки міста і оформити кредити на максимально можливі суми. А після видачі грошових коштів перевести їх на спеціальні банківські рахунки, які нібито «спеціально» виділені Національним Банком Республіки Білорусь для проведення оперативних заходів.

Чоловік повірив і в одному з банків Кобрина оформив заявку на оформлення кредиту. Не чекаючи підтвердження, він пішов в інший банк, клієнтом якого був раніше. У банку пояснили, що йому дзвонив шахрай і ніякої кредит оформляти не потрібно. Вийшовши з банку, клієнт передзвонив «доброзичливцеві» і розповів про те, що сталося. Зловмисник дорікнув його в тому, що він «розсекретив банківську таємницю» і що його притягнуть до відповідальності. Щоб «спокутувати свою провину», він повинен йти в інші банки і оформляти на себе кредити. Чоловік послухав і відвідав ще два банки міста, де завдяки щасливому випадку йому не вдалося нічого на себе оформити.

Історія закінчилася розкраданням 42 рублів з банківської карти жертви. До міліції він звернувся лише після того як його знайомі і родичі висловили припущення про шахрая, який з ним розмовляв, хоча сам він до останнього вірив, що бере участь у спеціальній операції.

За п’ять місяців поточного року в Кобрині порушено 67 кримінальних справ за статтею 212 Кримінального кодексу Республіки Білорусь, а сума заподіяного збитку склала більше 63 000 білоруських рублів.

За матеріалом Кобринсіті.бай

Залишити відповідь