Останній день. Українська мова серед головних мов країни. 

Віктор Місіюк, Новини
17/10/2019, Leave a comment

18 жовтня в Республіці Білорусь стане останнім днем електронного перепису населення. Для тих, хто ще не встиг заповнити анкету, працюватиме один з двох сайтів держстатуправління. Пройти перепис технічно достатньо легко. На сайті сеnsus.by необхідно вибрати варіант отримати код. Для цього потрібно вписати у відповідну графу особистий номер (він є в паспорті кожного громадянина країни). Інформація перекладається тією мовою на яку налаштований телефон. Отже на телефон з українськими настройками прийде повідомлення з номером. Надісланий пароль є ключем для входу у анкету. 

Українська мова є однією з найбільш масових мов Білорусі. Вона є рідною для різних народів країни. Традиційно, найбільш поширена вона серед українців, які є одним з корінних етносів Республіки Білорусь. В анкеті перепису національність українка(ець), а також українська мова для зручності знаходяться на основній сторінці анкети. Для того, щоб з’ясувати яку мову обирають родини мішаного походження в анкету введено питання про мову повсякденного хатнього спілкування. На жаль, з огляду на необхідність опрацювання великої кількості даних, питання перепису не дозволяють фіксувати локальну чи поліваріантну ідентичність

Нагадаємо, Інтернет-перепис дозволяє уникнути недоліків впливу суб’єктивних факторів на результати. При заповненні електронної анкети нема обмежень по часі, її можна відредагувати в разі помилкиПерепис є важливим документом, який дозволяє формувати демографічну, соціальну, економічну, культурну політику держави. Ігноруючи її, або викривляючи дані ви обмежуєте можливості державної адміністрації в вирішенні важливих питань місцевої політики, здовільненні потреб громадян і реалізації їх прав. 

Світ знає українців як активних людей і громадян. Будьмо гідні доброї слави нашого народу. Використовуймо технологічні можливості для досягнення соціальної справедливості, високих стандартів життя, забезпечення культурного богатства, можливості реалізації творчих здібностей.

  • 4
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *