Осіння пуща, могутні дуби, велетенські сосни

Віктор Місіюк, На здоров'я
07/10/2021, Leave a comment

У Біловезький пущі навіть якщо ви забули велосипед кожен бажаючий може його арентувати, а також обрати кілька веломаршрутів: Царська поляна, Лісові таємниці, Звірячий перехід, Велика подорож, Каменюки-Білий Лісок, Війтів міст. Кожен з них має різну протяжність та місця відпочинку. При тому є девовижні місця, які варто навідати кожному, починаються практично в кількох метрах од брами національного парку.


Дуб-відлюдник
Колись на цьому місці було болото, а тепер стоїть густий ліс. Дуб виріс нетиповим для таких місць – масивним і розлогим. Його приблизний вік становить 300 років, а діаметр стовбура 1,5 метра.

Лісовий ставок штучний і був викопаний в радянську епоху. Такі ставки створювали для водопоїв і як пожежні водойми. Через декілька десятків років тут сформувалася своя особлива флора і фауна.

Сосна – велетень
Вік сосни перевищує 250 років. Товщина стовбура – більше метра.

Барушчичи – об’єкт поновлення гідрологічного режиму
В кінці 60-х років 20-го століття болото було осушено. Це призвело до зниження рівня грунтових вод, осушення лісів, мінералізації торфу. Оновлення болота допоможе зберегти рідкісні види тварин і птахів (малий підорлик) і рослин (орхідні).

Дуб – свідок століть
Цьому довгожителеві вже більше 300 років. Він пам’ятає ще часи Речі Посполитої.

урочище Лави
Колись на цьому місці стояв хутір, де проживали споконвічні пущанці. У 70-х роках почалося переселення жителів. Так хутір Лави зник. Зараз тут знаходиться штучне озеро.

урочище Виразки
Цією галявині вже понад тисячу років. Тут були знайдені останки поселень древніх людей датовані 6-8 тисячоліттям до нашої ери. До того ж в околицях цього місця можна зустріти зубрів.

В цей могутній дуб ударила блискавка, але він вистояв сутичку зі стихією. Залишилося всередині велике темне дупло, яке нагадує про подію.

За матеріалом Зелений портал

Залишити відповідь