Світла справа

Берестейська великодня толока “Ясні очі” в 2018 році, як, зрештою, кожна попередня, мала свої особливості.

Дві зміни

Справа участі у толоці завжди була непростою, бо треба було погодити різні режими роботи. Цього разу знову хтось приєднався пізніше, хтось не зміг прибути через незалежні од себе обставини … . Але тепер, судячи з усього, знайдено вихід. На місце виїхали не одна, а дві зміни.

Перша з них складалася в більшості з дипломатів. Її силами прибрано недавно оновлений пам’ятник Олекси Стороженко, могили родини Шмаліїв, поховання невідомого уенерівця.

Друга зміна вичистили дев’ять пам’ятників невідомих петлюрівців, родини Горщаруків, гробовець Будзів. Досвід показав, що на наступний рік можна планувати дві, а навіть три черги. 

Вперше

Хочеться відзначити, що троє учасників толоки долучилися до неї вперше. Була така ситуація, коли одночасно робота велась на трьох-чотирьох пам’ятниках. Перший раз на хрести пов’язано зразу кілька стрічок з національними барвами. Побільше стало квітів. Чотири пам’ятники, згідно з планом, оновлено клеєвим розчином. В одному випадку реставровано рам’я хреста, частина якого була відбита. Викопано з коренями кілька молодих пагонів корчів і дерев. В мішках і відрах винесено не тільки все листя й голяки, але й, частково, землю з стихійних куч сміття, які осипаються на могили. Вперше прибрано гробовець Будзів. Одним словом, роботи зроблено немало. 

Вода

Хочеться подякувати комунальникам за те, що в колонці була потрібна вода, бо ще тиждень тому змити пам’ятник або розчинити цемент було неможливо.

Замість підсумків

Не усі поховання толока встигла охопити, але там, де увага була потрібна більше за інші, зміни дуже помітні. Не соромно за себе, ні, віриться, предкам за нас. Хочеться, щоб з часом до великодної толоки у своїх містах приєдналися громади Пинська, Кобриня і інших міст. Бересть готовий підтримати і поділитись досвідом.

  • 13
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *