Пам’ятний знак на місці майбутніх меморіальних плит

ПроСВІТ, Новини
02/10/2021, Leave a comment

1 жовтня в Пинську, на кладовищі по вулиці Спокійної, відбулося відкриття закладного каменя на місці майбутнього пам’ятного знака жертвам Першої світової війни. Участь в заході взяли представники влади, учасники історико-патріотичного клубу «Пошук», краєзнавці, екскурсоводи, журналісти, молодь і всі, хто небайдужий до історії міста.

Як розповів представник благодійного фонду пам’яті Першої світової війни «Кроки», член клубу «Пошук» Олександр Новорай, на кладовищі по вулиці Спокійної розташовувалося велике військове поховання. Тут ховали як німецьких, так і російських солдатів, яких привозили з передової і лазаретів. У центрі «російського сектора» кладовища знаходилася каплиця святого Георгія, де відспівували воїнів. З роками, на жаль, каплиця була знесена, а поховання втрачено. На їх місці в 70-х роках стали ховати цивільне населення Пінська. Збереглося лише дві могили російських воїнів – полковника Володимира Луканіна і рядового Миколи Разоренова. Завдяки тому, що на цих могилах були встановлені бетонні надгробки, вони залишилися неушкодженими. Активісти клубу «Пошук» відремонтували огорожі уцілілих могил.

Могила Миколи Разоренова

– В архівах, які були розсекречені до 100-річчя закінчення Першої світової війни, ми дізналися імена і прізвища 116 солдатів, які тут поховані. З них 88 уродженців Росії, 20 українців, 6 білорусів, 1 литовець і 1 поляк. До слова, серед них є і уродженець Пинського району – Яків Семенович Муха з села Лемешевічі. Потім з’явилася ідея увічнити пам’ять загиблих і встановити тут закладений камінь, а також плити з іменами воїнів. Перший крок вже зроблений. Дякуємо за підтримку в цьому потрібній справі Пинський міськвиконком, – зазначив Олександр Новорай.

Могила Володимира Луканіна

Право відкрити закладний камінь було надано голові Пинського міської Ради депутатів Леонтію Лемешівському і голові клубу «Пошук» Петро Атанов. Учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, поклали квіти до меморіалу. Через рік на цьому місці буде встановлено меморіальні плити з зазначенням 116-ти прізвищ загиблих воїнів Першої світової війни.

За матеріалом Pinsknews

Залишити відповідь