Педіатра звільнили за порушення трудової дисципліни

ПроСВІТ, Новини
19/04/2021, Leave a comment

Юлія Рафалович на роботу в Кобринську центральну районну лікарню влаштувалася в 1996 році. За вирахуванням декрету безперервний стаж роботи становить 16 років. До недавнього часу претензій до неї не було ні у роботодавця, ні у міліції.

Ситуація змінилося 10 серпня, коли на вулиці в Кобрині затримали її сина.

Тоді навіть нічого не було в місті. Його затримали «превентивно». Ми намагалися оскаржувати, зверталися до Слідчого комітету, дії співробітників визнали законними. <…> Синові дали 15 діб, але весь термін він не відбув, коли всіх відпускали [16 серпня], і його випустили, – каже пані Юлія.

В той момент лікар зрозуміла, що не може мовчати:

Я законослухняна людина. Але у мене ще є поняття совісті. Йти проти своєї совісті я не можу. Бачити обман, насильство, жорстокість і мовчати – це для мене неприйнятно. Навіть якби не постраждав мій син, то я б не змогла, напевно, байдуже дивитися на те, що стало відбуватися.

Двічі вона отримувала штрафи за участь в несанкціонованих масових заходах, один раз – добу. Останній раз лікаря затримали пізно ввечері 24 березня. Юлію Володимирівну з трьома іншими затриманими відправили в ізолятор. 26 березня жінок привезли до суду. 

Суддя призначив Юлії Рафалович 7 діб арешту. Ще трьом затриманим призначили штрафи в 10 базових. Після звільнення Юлія Володимирівна вийшла на роботу – а 12 квітня дізналася, що з нею розривають трудові відносини. 16 квітня біля неї був останній робочий день.

Я працюю по талонною системі – і мені талони не видали на п’ятницю. Їх скасували. Я подзвонила – кажуть, зі мною розривають трудові відносини: мовляв, дні затримання і арешту вважаються прогулами, – пояснила пані Юлія.

На ділянці Юлії Володимирівни близько 1000 дітей. Плюс до цього лікар бере чергування в стаціонарі.

Батьки моїх пацієнтів, звичайно, в шоці. Дуже за мене переживають, намагаються дізнатися, чим вони можуть допомогти. Я їм пояснила, що вони вже мені допомогли, коли морально мене підтримали, – розповіла доктор, додавши, що дуже переживає через те, що сталося. – Є відчуття розчарування, що до мене так поставилися. Дуже прикро, що не зможу допомогти своїм маленьким пацієнтам.

Жителі Кобрина склали електронну петицію на підтримку Юлії Володимирівни. Її підписали понад 500 осіб. В адміністрацію лікарні відправили лист, в якому люди просили не звільняти фахівця.

Головний лікар Микола Брашко причини звільнення педіатра прокоментував коротко:

Мені потрібен фахівець, який буде виконувати трудову дисципліну: приходити і йти на роботу і з роботи вчасно, приходити згідно графіку на роботу і приймати пацієнтів, а не зривати прийом дітей.

За матеріалом tut.by

Залишити відповідь