Передавачі за кілька днів відпадають
Песець – це назва ставка, який знаходиться посеред лісу в північній частині Біловезької пущі. В його околицях проходив двотижневий табір з вивчення рідкісних видів рукокрилих. Кажани люблять концентруватися близько водойм, куди вони прилітають попити води. Родзинкою програми був широковух звичайний Barbastella barbastellus (II категорія охорони Червоної книги Белврусі), рідкісний вид у всіх частинах ареалу проживання. Учасники табору займалися пошуком нових місць проживання виду, а також картографуванням розташування їх колоній. Результатом табору буде передача під охорону всіх виявлених місць проживання рідкісного виду.
Широковух унікальний насамперед своїм зовнішнім виглядом. Пізнати його нескладно по широченним зрощеним на лобі вухам. За допомогою таких «локаторів» тваринкам зручно полювати в лісі серед дерев. Складність у вивченні виду полягає в тому, що він погано ідентефіціруется на детекторі, вловлює ультразвук. Тому відстежити кажанів можливо тільки за допомогою телеметрії, тільки для початку звірків необхідно відловити.
Передавачі можуть передавати сигнал всього кілька днів, а потім відпадають, не приносячи шкоди тварині. За цей час вченим необхідно встигнути обчислити місце локалізації поміченого звірка за допомогою приладу.
«Після того, як ми відловили шіроковухів і позначили 7 особин передавачами, кожен день ми шукаємо їх денні притулки. Кожен день виїжджаємо в околиці озера Песець, де вони були виловлені, і за допомогою приладу відстежуємо їх місцезнаходження. Широковухи зараз живуть поодинці або малими групами до 10 особин. Селяться під корою мертвих ялин і сосен. Щовечора ми рахуємо їх виліт в сутінках, скільки кажанів вилітає з притулку. На даний момент знайдено більше 30 дерев, все мертві і з відсталою корою. Всі вони розташовані в невеликому відділенні від місця полювання, всього в парі кілометрів. Часто вони змінюють місце днювання, але майже завжди недалеко від старого».
У пущі широковух звичайний, як і багато інших рідкісні види відчуває себе добре. Перш за все завдяки тому, що екосистеми національного парку збереглися у відносно непорушеному стані.
За матеріалом Національного парку “Біловезька пуща”