Передавачі за кілька днів відпадають

ПроСВІТ, На здоров'я
26/09/2020, Leave a comment

Песець – це назва ставка, який знаходиться посеред лісу в північній частині Біловезької пущі. В його околицях проходив двотижневий табір з вивчення рідкісних видів рукокрилих. Кажани люблять концентруватися близько водойм, куди вони прилітають попити води. Родзинкою програми був широковух звичайний Barbastella barbastellus (II категорія охорони Червоної книги Белврусі), рідкісний вид у всіх частинах ареалу проживання. Учасники табору займалися пошуком нових місць проживання виду, а також картографуванням розташування їх колоній. Результатом табору буде передача під охорону всіх виявлених місць проживання рідкісного виду.

Широковух звичайний в своєму денному притулку 

Широковух унікальний насамперед своїм зовнішнім виглядом. Пізнати його нескладно по широченним зрощеним на лобі вухам. За допомогою таких «локаторів» тваринкам зручно полювати в лісі серед дерев. Складність у вивченні виду полягає в тому, що він погано ідентефіціруется на детекторі, вловлює ультразвук. Тому відстежити кажанів можливо тільки за допомогою телеметрії, тільки для початку звірків необхідно відловити.

Передавачі можуть передавати сигнал всього кілька днів, а потім відпадають, не приносячи шкоди тварині. За цей час вченим необхідно встигнути обчислити місце локалізації поміченого звірка за допомогою приладу.

Пошуки шіроковухів помічених радіопередавачами 

«Після того, як ми відловили шіроковухів і позначили 7 особин передавачами, кожен день ми шукаємо їх денні притулки. Кожен день виїжджаємо в околиці озера Песець, де вони були виловлені, і за допомогою приладу відстежуємо їх місцезнаходження. Широковухи зараз живуть поодинці або малими групами до 10 особин. Селяться під корою мертвих ялин і сосен. Щовечора ми рахуємо їх виліт в сутінках, скільки кажанів вилітає з притулку. На даний момент знайдено більше 30 дерев, все мертві і з відсталою корою. Всі вони розташовані в невеликому відділенні від місця полювання, всього в парі кілометрів. Часто вони змінюють місце днювання, але майже завжди недалеко від старого».

Дослідники проводять вимірювання і описують спійманих кажанів

У пущі широковух звичайний, як і багато інших рідкісні види відчуває себе добре. Перш за все завдяки тому, що екосистеми національного парку збереглися у відносно непорушеному стані.

За матеріалом Національного парку “Біловезька пуща”

Залишити відповідь