Переможці конкурсу з ядерної енергетики (ВІДЕО)

ПроСВІТ, На здоров'я
08/12/2019, Leave a comment

У «Малих Курчатовських читаннях», що відбувся в інформцентрі РАЕС «Полісся»взяли участь понад 35 учнів старших класів шкіл Рівненської та Волинської області. До захисту конкурсною комісією у складі фахівців різних структурних підрозділів Рівненської АЕС були обрані 12 кращих індивідуальних робіт школярів із м. Вараш та с. Степангород Володимирецького району Рівненської області, а також с. Кукли, с. Чорниж, с. Красноволя Маневицького району Волинської області.

Члени журі оцінювали роботи за такими критеріями, як: самостійність автора, якість оформлення, актуальність теми, оригінальність подачі матеріалу, грамотність, якість захисту та правильність відповідей на запитання.

У результаті інтелектуальних баталій треті місця розділили роботи старшокласників з м. Вараш: одинадцятикласниці ЗОШ №1 Ангеліни Ушко «Сторінки АЕС у соцмережах як інструмент комунікації з підлітками», десятикласниці ЗОШ №1 Марії Мушик «Ставлення суспільства до ядерної енергетики в світі та Україні» та одинадцятикласниці гімназії Богдани Невідомської «Вода, як хімічна речовина у виробництві РАЕС. Очищення води». Дівчата нагороджені грошовими преміями у розмірі 800 гривень. Другі сходинки посіли одразу двоє конкурсантів – одинадцятикласник Куклівської ЗОШ Олександр Зінич з роботою «Моніторинг ставлення учнів школи та їх батьків до вибору професії, пов’язаної з ядерною енергетикою» та десятикласник Вараської ЗОШ №1 Антон Пашкевич з роботою «АЕС та міжнародні відносини». Хлопці отримали по одній тисячі гривень. Володарем першого місця та 1200 гривень став дев’ятикласник Вараської ЗОШ №1 Костянтин Саворона з рефератом «Атомна енергетика – найбільше джерело низьковуглецевої енергії в Україні». І, нарешті, гран-прі конкурсу завоювала робота «5 найпоширеніших міфів про мешканця зони спостереження» одинадцятикласниці Вараської гімназії Олени Тарасенко. Юна розумниця здобула грошову премію в сумі 1500 гривень.

Варто відзначити, власниця гран-прі, як і деякі інші призери конкурсу, – випускниця «Ядерної школи РАЕС» 2018 року. На переконання дівчини, проєкт був створений, в першу чергу, для того, щоб підлітки свідомо та обдумано обирали майбутню професію, тому він вплинув і на її подальший життєвий шлях. «Тему своєї роботи я обрала не випадково, адже я планую пов’язати своє життя із журналістикою для того, щоб інформувати людей про найважливіше та зменшити потік недостовірної інформації у світі, – підкреслює Олена Тарасенко. – У своєму дослідженні я спростовую п’ять найпоширеніших міфів про діяльність АЕС, надаючи беззаперечні факти та дані соціальних опитувань. У числі таких міфів – чутки та переконання про те, що Чорнобильська катастрофа може повторитись у будь-який момент; населення регіону, де розташована АЕС потерпає від онкологічних захворювань внаслідок діяльності самих електростанцій; АЕС завдає суттєвий збиток довкіллю; жінкам не місце на АЕС; в рівненських лісах водяться потворні істоти. Сподіваюсь з цією роботою я здобуду перемогу у національному етапі конкурсу рефератів та, принаймні, донесу своїм ровесникам основний меседж: атомна енергетика – безпечна».

Конкурсанти, які увійшли у топ-12 та не посіли призові місця отримали цінні техно-призи від організаторів. Окрім того, 20 високо-рейтингових робіт конкурсу, що не посіли призові місця, нагороджені сувенірною продукцією РАЕС та заохочувальними преміями по 300 грн., а керівники переможців – преміями в розмірі 600 грн.

 

За матеріалом Вісті Рівненщини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *