Перепоховали шістьдесят воїнів

ПроСВІТ, Новини
11/05/2019, Leave a comment

Напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги біля села Мощена Волинської області в урочищі Мар’їне перепоховали тіла 61 воїна, які загинули під час Другої світової війни. В 1944 році на Ковельщині велися запеклі бої за Ковель.Залишки солдат перепохованих на військовому кладовищі знайдено поблизу сіл Дубове і Черкаси Ковельського району, а також у Турійському районі.

Знайшли поховання члени пошукового загону “Відродження”, археологічно-патріотичного пошукового об’єднання “Дніпро Україна”.Поховали загиблих солдат

Віддати данину шани загиблим воїнам з Києва прибув голова організації ветеранів України Віктор Шмаков. У своєму виступі він відзначив подвижницьку працю пошукового загону «Відродження» і, зокрема, його керівника Вадима Дорофєєнка.

Останки тіл ще двох воїнів — сержанта Михайла Алєксєєнка і рядового Сергія Євтушенка, які вдалося ідентифікувати, доправили на їхню батьківщину — в Чернігівську область, й урочисто поховали в селі Красному і місті Ніжині.

На місці, де після війни на вершині розлогого пагорба стояла одна могила з металевою тумбочкою і зіркою на ній, було закладено військове кладовище. Тепер на цьому лісовому військовому некрополі вже поховано понад 280 солдатів і офіцерів Другої світової війни.

Керівник загону «Відродження» Вадим Дорофєєнко, до речі, орденоносець і неодноразово поранений у зоні ООС, каже, що є проблеми, які загін «Відродження» не може розв’язати самотужки. Йдеться, насамперед, про узаконення військового некрополя. За задумом пошуковців і активістів обласної організації ветеранів України, це кладовище могло б стати місцем захоронення усіх віднайдених на території області останків воїнів Другої світової війни. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *