Перша посмертна трансплантація нирки

ПроСВІТ, На здоров'я
15/11/2020, Leave a comment
Кілька днів тому в Ковельському міськрайонному територіальному медичному об’єднанні проведено 16 трансплантацію нирки. Її успішно провела бригада досвідчених лікарів − Олександр Голуб, Андрій Павлусик, Іван Петрук, О.Гузій та Тетяна Приходько.
Унікальність операції полягає в тому, що вона відбулася завдяки співпраці адміністрацій та лікарів двох районних лікарень − Ковельського МТМО та Маневицької ЦРЛ.  Донорський орган було вилучено нашими спеціалістами в Маневицькій лікарні та в екстреному порядку доставлено в ковельську операційну, де і проведено пересадку нирки. Завдяки співпраці лікарів паціентка отримала шанс на повноцінне життя. 
Реципієнтом стала жінка 44-років із хронічною нирковою недостатністю V ст., яка отримала сеанси гемодіалізу протягом 12 років та потребувала якнайшвидшої пересадки нирки. Донором став пацієнт, який в аварії отримав важкі травми. Після констатації смерті мозку, рідні юнака підписали згоду на посмертне донорство. Подібну посмертну операцію в Україні проведено вперше. Генеральний директор Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання Валентин Вітер висловив щире співчуття родині донора та водночас безмежну вдячність, адже своїм рішенням вони дали шанс іншій людині на життя. 
За матеріалом Ковельське МТМО

Залишити відповідь