Перше зубреня і зубрині клички

ПроСВІТ, Новини
17/11/2020, Leave a comment

За всю історію відродження зубра в “білоруській” частині Біловезької пущі народилося понад 2,5 тисячі телят, які стали в подальшому засновниками вітчизняних мікропопуляцій, а також поповнили генофонд 22 мікропопуляцій шести інших країн.

Перші п’ять зубрів було завезено в радянську частину пущі з Біловежі 1 червня 1946 року по рішенню Міжнародного товариства з порятунку зубра. Це було пов’язано з тим, що після закінчення Другої світової війни при встановленні державного кордону весь зубророзплідник опинився на території Польщі.
Клички завезених тварин: ♂ Пустош (1 рік), ♂ Пуф (6 років) і його сестра Пурпура (3 роки), ♂ Пугінал (4 роки) і його сестра Куля (7 років). Куля була вагітною. 8 листопада 1946 року вона народила зубреня, якому дали ім’я Пул. Папа Пула Пліш залишився в “польській” частині пущі.


зубреня Пул

Це було перший зубреня, що народився в східній частини Біловезької пущі (і в Білорусі в цілому). Починалися холоду. І хоч зими тоді були суворі, завдяки роботі команди вчених і дбайливому догляду Пул-первісток вижив.
Всі привезені тварини мали домішки крові зубра кавказького. Зубрів помістили в новий зубророзплідник на території Переровского лісництва, неподалік від садиби Вискули. Перед усіма стояло важливе й відповідальне завдання по відродженню виду і його повернення в дику природу …

Книга родоводу зубрів встановлювала для всіх тварин визначені індекси, які б одночасно означали і приналежність до груп за походженням, і місце народження.
У білоруській частині Біловезької пущі зубрів називали на «Б»: Білушка, Білочка, Берізка, Біг, Беслан, Бегонія, Берлога. Але оскільки в пущі були зубри двох ліній, за допомогою перших складів їх чітко розділяли. Для радянської частини пущі зубри кавказько-біловезького походження, до яких ставилася вперше випущена на волю група тварин, мали клички з першими двома буквами «Бе». Чистокровні біловезькі зубри мали клички, що починаються зі складу «Ба»: Бархат, Банан, Бакен, Банкетка і т.д.
Для польської частини Біловезької пущі клички кавказько-біловезьких зубрів починалися з «Пу»: Пугінал, Пустош, Пуща, Пурпура і т.д., чистокровних беловежцев – з «По»: Подхоронжій, Побори, Польна, Польфа і т.д. 

За матеріалом Національного парку “Біловезька пуща”

Залишити відповідь