Печатка з ХІІІ – ХІV століття

Віктор Місіюк, Новини
05/09/2019, Leave a comment

У Шацьку знайшли перстень на якому, на думку керівника експедиції, є один з ранніх видів тризуба. Зображення широкі і заглиблені, тобто можуть залишати відбиток подібно печатці.Ось так виглядав перстень на руці княжого дружинника чи боярина.

Сигнет виготовлений з міді і покритий тонким шаром срібла, яке збереглося лише частково. В центрі щитка круглої форми знаходиться тризуб, довкола якого виділене крапочками поле. А за ним – написи кирилицею. Літери погано читаються, тому над розшифруванням ще треба попрацювати. Але відомо напевно, що зазвичай там вказували ім’я власника.Перстень з тризубом з урочища Гірка.

Датують подібні персні кінцем ХІІІ – ХІV століттями. Сигнет міг належати людині з високим соціологічним становищем на кшталт знатного боярина, купця чи навіть княжича. Подібних перснів в районі знайдено вже кілька, але з іншою символікою. На деяких з них зображені птахи, сонце чи хрести. Походять вони з сіл Пулемець, Пульмо, Світязь та з самого Шацька.Щитки перстнів з Шацького району (Шацьк, Світязь, Пульмо , Пулемець).

Розквітлий тризуб, який нині красується на гербі Шацька, також був запозичений із зображення на перстені, знайденому на городищі в урочищі Сад, яке датують ХІІ –ХІІІ століттями. Перстень з урочища Сад, з якого взята ідея для герба Шацька.

За матеріалом Волинь

Залишити відповідь