Пинське пиво, яке ми втратили

Олекcій Шумер, Культура
14/10/2019, Leave a comment

Історія пивоваріння в столиці Полісся досить багата.

Як пише В’ячеслав Радіонов, в середині XIX століття на території сучасної Білорусі Пинський повіт був на другому місці по виробництву пива після Мінського у всій Мінської губернії.

Коллаж из пинских пивных этикеток с сайта rdnv.me

У 1885 році тут створили великий «Трирічний пивоварний завод». У 1910 році завод належав А. Басевичу, що володів на той час і кращим готелем міста.

Фото из коллекции Алексея Лобацевича

Фото из коллекции Алексея Лобацевича

Тоді підприємство виробляло 61,2 тисячі декалітрів пива при восьми робочих. Що було в кілька разів більше, ніж у конкурентів – заводів Коссовського і Айзенберга.

Як повідомляє пинчук Олексій Лобацевич, з 1915 року, при сухому законі, фірма “Фіалков і Гіллер” випускала безалкогольне пиво в Пинську.

Фото с сайта www.nubo.ru

Виробництво пива зникло після воєн, і тільки в 1958 році  був відкритий пивний цех потужністю 170 тисяч декалітрів хмільного напою.

Фото с сайта www.nubo.ru

За радянських часів тут варили «Бархатное», «Белорусськое», «Жыгулёўскае», «Рижское», «Ячменный колос», «Минское золотистое», «Юбилейное».

У 90-ті роки з’явилися «Пинское» (світле і темне), «Янтарное», «Тигр» і «Герольд» (випускалося за чеською ліцензією).

Фото с сайта www.nubo.ru

У 1999 році підприємство припинило виробництво пива. Майже десять років «Пинський консервний завод» намагався вижити, був навіть знайдений інвестор з Росії, який намагався налагодити випуск квасу, але все ж завод визнали банкрутом і закрили.

Фото с сайта www.nubo.ru

У 2010 році будівлі заводу розібрали і тепер на його території знаходяться безліч торгових об’єктів, серед яких «Євроопт», «5 елемент», «Мегатоп», «Kari» і безліч інших.

Криниця: Медиа-Полесье

  • 2
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *