Пинського наркобарона затримали в Одесі

ПроСВІТ, Новини
17/10/2020, Leave a comment

П’ять років перебував у міжнародному розшуку лідер злочинної організації, що займалася контрабандою та збутом на всій території республіки психотропних речовин – так званих «спайс» або, як їх ще називали, «дизайнерських наркотиків».

Журналістам «Міцні Новини» стало відомо, що уродженця Пинська Юрія Анатолійовича Зайцева, 1991 року народження, який перебував у розшуку  Інтерполу з червня 2014 року, затримали в середині серпня в Одесі. Чоловік має постійне місце проживання в Одесі але проживав в Україні без реєстрації.

За висновками слідства, в 2013-2014 роках на території Білорусі діяла злочинна група, яка займалася виробництвом і збутом психотропних речовин. Торгівля так званими «марками» (просочені розчином «спайс» невеликі шматочки паперу) здійснювалася через інтернет-магазини Tobaccoshop, Zakупон.by і Go Daddy. До початку літа 2014-го було затримано 11 членів групи, проте лідерові вдалося сховатися, і його оголосили в міжнародний розшук. В ході обшуків були вилучені більше 36 кг психоактивних речовин і 200 тисяч «марок», частина з яких вже була оброблена спеціальними реагентами і підготовлена ​​до реалізації.

У слідства були підозри про причетність наркоділків до загибелі на початку 2014 року від їхньої продукції двох хлопців і дівчини.  Зокрема 16-річний підліток помер після вживання психотропів.

Після затримання членів банди Юрій Зайцев та його подільники намагалися перевести в готівку через банкомати в Мінську 1,5 мільярда (неденомінованих) рублів. Але правоохоронці припинили. В ході слідства було накладено арешт на суму понад 680 мільйонів рублів, які перебували на рахунках, відкритих на підставних осіб. Чотирьох обвинувачених засудили до 19 років позбавлення волі, інші отримали терміни від 9 до 17 років. 

Нині розглядається питання про екстрадицію наркозлочинця до Білорусі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *