План порятунку Світязя (ВІДЕО)

ПроСВІТ, На здоров'я
03/08/2019, Leave a comment

Новообрана голова Волинської обласної ради Ірина Вахович розповіла про план дій для порятунку Світязя.

На жаль, маємо накопичення низки екологічних проблем. Я побувала на Світязі, щоб побачити на власні очі, що там відбувається. Реально, проблема дуже серйозна. Від місточка, з якого люди пірнали у воду, зараз потрібно пройти метрів 50, щоб зануритися. На останній сесії ми виділи кошти на ремонт гідроспоруд. Але, напевно, цього мало. Потрібно прочищати замулені канали та вживати інших заходів. Але найперше мають бути висновки професіоналів”, – каже пані Ірина.

Під час однієї з поїздок голова ради переконалася, що причина – саме в шлюзі, непридатному до використання.

Раніше він зупиняв воду (був досить великий кілометраж зупинки цієї води), місцеві жителі мали можливість нею користуватися, криниці були повні. Цей шлюз вирішував дуже багато проблем, навіть якщо це не єдина причина обміління Світязя (бо там, я думаю, є комплексна проблема). Для місцевих жителів реконструкція шлюзу однозначно вирішить низку проблем“, – запевнила голова облради.

Обласне управління водних ресурсів склало кошторисну документацію на реконструкцію цього шлюзу, на це потрібно близько 1,5 мільйона гривень.

Зараз у нас зміна влади, важко ці кошти отримати. Тому ми вирішили зробити хоча б щось: відремонтувати наявний шлюз, підняти його, якщо це буде можливо. Якщо неможливо − значить робити щось іще“, – пояснила Ірина Вахович.

⁉️Чи перетвориться Світязь в болото?⬇️Долучайтесь до ефіру, пишіть свої питання у коментарях. Нам дуже важлива ваша думка!⬇️

Publiée par Протилежний Погляд LIVE sur Jeudi 1 août 2019

 За матеріалом Під пріцілом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *