Пляжів нема, а просто болота

Через цьогорічну рекордну спеку відпочинковий сезон на Світязі, стартував раніше, ніж зазвичай. Місцева влада, спільно з керівництвом Шацького національного парку доклала чимало зусиль, аби в цьому сезоні гості озерного краю відчули якісні зміни в облаштуванні рекреаційної інфраструктури. Проте десь забракло часу, а десь спрацював сумнозвісний людський фактор – опір запланованим змінам з боку місцевого населення. Мова йде, зокрема, про центральний пляж у селі Світязь.

Директор Шацького національного парку Марія Христецька, котра і є значною мірою ініціаторкою більшості змін, нарікає, що багато необхідних заходів з впорядкування та облаштування відпочинкових територій не здійснювались роками. Такий хибний баланс інтересів влаштовував багатьох – і чиновників, і частину місцевих мешканців, і попередніх керівників нацпарку.

Після закінчення сезону дирекція Національного парку плнанує попідсівати поблизу доріжок траву, висадити зелені насадження і упорядкувати територію згідно із розробленим проектом. Що ж до безпеки, паркування та нормального дорожнього покриття, це вже справа за сільською, районною і, врешті, обласною радами.

13 червня на оперативній нараді у приміщенні облдержадміністрації керівник області Олександр Савченко дуже критично оцінив сучасний стан світязьких пляжів: «Мені показують фото, де пляжів немає, а просто болота. Теоретично це було б нормально для Полтавщини, де можна розводити свиней. Це пляж чи це знову ворожі голоси, які це все показують? Показують кілометри три машини стоять? які затоптують все. … Так що ж було зроблено до сезону?».

За матеріалом Перший

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *