Повне видання творів Лесі Українки у вільному доступі (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Культура, Новини
27/02/2021, Leave a comment
Зусиллями фахівців із Волинського національного університету імені Лесі Українки, всі нині відомі твори великої письменниці можна прочитати онлайн. У мережі опублікували виданий в університеті чотирнадцятитомник творів Лесі Українки.

Ми отримали державне фінансування на цей проєкт. Умовою було оприлюднення електронних макетів томів у вільному доступі. Ми цю умову з радістю виконали, тому що це унікальна можливість для сучасного читача – читати Лесю Українку у зручний спосіб: на екранах телефонів, планшетів, ноутбуків і таке інше. Деякі тексти із наявних видавалися у 1910-20-х роках, а потім не видавалися.

Наше видання не просто повне, а ще й академічне. Окрім власне текстів, у кожному томі є примітки і коментарі. А це надзвичайно важливі фрагменти для розуміння творчого феномену Лесі Українки, її особистості, системи зв’язків із багатьма явищами і постатями української і світової культури і таке інше. У цих примітках ми даємо фрагменти, які сама Леся Українка вилучила, або редактори за її життя за її згоди чи без її згоди вилучали. Тому читаючи власне тексти Лесі Українки, читаючи коментарі, де можна простежити весь її творчий процес, ми складемо вже повне уявлення про те, хто вона була, про що міркувала, з ким вона спілкувалася…” – повідомив проректор із навчальної роботи Юрій Громик.

Електронна версія 14-томника Лесі Українки вже доступна для завантаження, безкоштовно, у вільному доступі на сайті Інституту книги:

За матеріалом Перший

Залишити відповідь