Повітряний крейсер

Віктор Місіюк, Культура
28/06/2020, Leave a comment

В житті другої повітроплавної роти в 1913 році сталася значна подія. На озброєння був прийнятий один з найбільших дирежаблів в Російський імперії. сього на озброєнні російського війська на початок Першої світової війни було 14 аеростатів. Чотири з них найновіших та найбільших.

“Кондор” (Clement Bayard №5 a la Russie) був зроблений на заводі “Клеман-Баяр”. Об’єм 9600 метрів кубічних. Довжина 88 метрів. Максимальна ширина 16 метрів. Два двигуни «Maybach» потужністю 180 кінських сил приводили в рух два шестимитерових винта і дозволяли розвивати швидкість 60 кілометрів за годину. Максимальна висота – 3000 метрів. Розрахований на 20 годин польоту. Радіус дії – 200 кілометрів. Корисна нагрузка 3200 кг. Екіпаж 6 осіб. Озброєний кулеметами і пристроєм для бомбометання. Міг прийняти на бор 160 кілограмів бом. Брав 1640 кілограмів баласту.

У 1908 р т. Євген Оппман надійшов в повітроплавальну школу. Найчастіше “Кондор” згадують у зв’язку із тим, що на ньому літав відомий авіатор Євген Оппман. На “Клеман-Баяр” він був помічником командира, на “Зодіаку” – командиром. Брав участь в перельоті “Кондора” з Берестя до Львова і у район Перемишля. Берестейська фортеця була головною тиловою установою 5-ї армії Південно-західного фронту. Тому її гарнізон використовували переважно в боях на Галиччині. “Кордор” планувалось використовувати для бомбардування фортеці у Перемишлі.

В біографіях Оппмана трапляється інформація, що він брав участь у бойових вилітах, бомбардуваннях, мав бойові нагороди. Але в більшості досліджень з історії авіації повідомляється, що командування не наважилось використовувати “Кондор” для бомбардування. Причина була в низький швидкості і висоті, досягальній для зброї противника. Оскільки дирижабль був обладнаний телеграфом він використовувався для розвідки, коригування артилерійського вогню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *