Поголів’я кабана планують збільшити на третину завдяки розплідникам

ПроСВІТ, На здоров'я
18/06/2021, Leave a comment

Крім кабанів та фазанів, у напіввільних умовах лісівники вирощують ще оленів та качок. Зараз площа вольєрів, які облаштували для утримання тварин, – 200 гектарів. Тільки для вирощення копитних працівники лісгоспів створили цьогоріч вольєри на площі 36 гектарів. Тут живуть близько 50 голів оленя та понад 400 голів диких свиней разом із цьогорічним потомством.

У зв’язку з поширенням в Україні африканської  чуми мисливські господарства понесли значні збитки через природні втрати та вимушене скорочення популяції. Чисельність поголів’я цих мисливських тварин знизилася до критичної межі: за даними обліку 2020 року – до 1564 особини.

Тож лісівники взялися відновлювати поголів’я поширеного на території області дикого звіра. Поки справи ідуть досить успішно – кабана розводять у вольєрах ДП «Ківерцівське ЛГ», ДП «Прибузьке ЛГ», ДП «Шацьке УДЛГ», ДП «Старовижівське ЛГ», ДП «Горохівське ЛМГ, ДП «Городоцьке ЛГ», ДП «Ратнівське ЛМГ», ДП «ЛМГ «Звірівське», ДП «Любешівське ЛМГ».  Останнім часом ріст поголів’я кабана став помітним навіть завдяки соціальним мережам, де часто можна натрапити на фото чи відео з прогулянки диких свиней.

Біля вольєрів – зокрема тих, що створені ДП «ЛМГ «Звірівське», часто бувають відвідувачі. Такий спосіб спостереження за дикими тваринами – причому безпечний як для самих тварин, так і для людей – приваблює і дітей, і дорослих.

Щороку у мисливське господарство держлісгоспи вкладають у межах 10 млн грн. Але такі витрати є цілком виправданими: у першу чергу – для самої природи. Зі свого боку лісівники сподіваються та докладають зусиль, щоб мисливство із часом стало ще більш цивілізованим та, як це відбувається в усій Європі, приносило суттєві прибутки і було одним із популярних видів туризму.

За матеріалом Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства

Залишити відповідь