Поетеса з Шацька перемогла на міжнародному конкурсі

Вірш «Крізь обрис світлин чорно-білих» методиста Шацького Будинку дитячої та юнацької творчості ДЮТ Ніни Корець посів перше місце у VІІІ Міжнародному поетичному конкурсі «Чатує в століттях Чернеча гора», який був присвячений темі «Добре жити з родиною».

До редакції журналу «Склянка часу*Zeitglas» надійшло понад 1100 творів сучасних авторів з України та зарубіжжя. З них до конкурсного розгляду було узято лише 60.

Оцінювало поетичні твори конкурсантів авторитетне у літературних колах журі, у склад якого увійшли сучасні українські поети, прозаїки та видавці Євгенія Більченко, Олександр Апальков, В’ячеслав Пасенюк, Сергій Лазо та Юрій Шеляженко. В підсумку вірш Ніни Корець набрав 21 бал та посів перше місце у міжнародному конкурсі.

Твори переможців та лауреатів конкурсу було оприлюднено у спец-випуску «Вісника конкурсу», на сторінках міжнародного літературно-мистецького журналу «Склянка часу*Zeitglas» (№№ 83 та 84) та в альманасі «Скіфія». Про те як Ніну Корець зацікавив конкурс розповіла сама автор:

«Вперше я зіткнулась з такою загадковою назвою «Склянка часу» на сторінках нашої обласної газети «Волинь-нова». Там висвітлювалась перемога нововолинської поетеси (нині покійної) Світлани Костюк в ІІ міжнародному конкурсі «Чатує в століттях Чернеча Гора». Вона здобула ІІ місце за вірш «Вибір є…» серед найкращих поетичних творів з нагоди 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка.

Я переглянула інформацію і про конкурс, і про «Склянку часу». Вірші переможців вразили мене глибиною, енергетикою, а видавництво зацікавило й заінтригувало. Однак не так просто відважитися виставити своє творіння на загал. Та коли мені потрапила в руки книга С. Жадана «Метаморфози. 10 українських поетів останніх років», вірш Дмитра Лазуткіна «Екотуризм» висвітлив саме цю проблему. Хоча я не мала ніякого відношення до його назви, але слова про «власні вірші котрих соромляться вічно так ніби хтось має право на хоч який-небудь осуд» перевернули ставлення до своєї творчості.

Дуже приємно, що редакція гостинно відкриває двері і відомим, і авторам-початківцям. Приємно почуватися членом багаточисельної родини «Склянки часу», радіти першим успіхам та прагнути до дальшого вдосконалення та росту.


Конкурс «Добре жити з родиною» на своїй завершальній стадії співпав зі світлим Різдвом, а його тема тісно переплетена з цим святом, бо саме воно допомагає відчути й осмислити родинні цінності.


Щиро дякую «Склянці часу» за надану можливість участі в конкурсі, тішуся результатами! Редакції та журі зичу гарного нового року, нових талантів та нових відкриттів!
»

В 2016 році Ніна Корець була однією з 16 переможців міжнародного поетичного конкурсу “Стоп цензурі”, на якому був відзначений її вірш “Чеснот не терпить корупційний світ”.

 

КРІЗЬ ОБРИС СВІТЛИН ЧОРНО-БІЛИХ

В потертім альбомі, запиленім, зжовклім,
по митях стоп-кадрово-сталих
із осінню в пізньо-сльозливому жовтні
я пам’ять родинну листала.

І тріпнулась свічка на хвилі дотичній,
й мов воском на душу щемливо,
а там – незворушних очей магнетичність,
а там – молоді і щасливі.

Усміхнений дім, ще не знаний з літами,
в обіймах погожої днини,
і зграйкою ми біля тата і мами,
їх гордість – дві доньки й два сини.

Під обручем часу скрадається спогад,
де мальви квітують над тином
і сплетені руки бабусі й дитини –
й ловлю з задзеркалля свій погляд.

А осінь дощем з партитур пожовтілих
на шибці розігрує ноти
й шепоче: «Крізь обрис світлин чорно-білих
вчувається щастя на дотик».

За матеріалом Шацьк.район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *