Полонені у Берестейський в’язниці

Віктор Місіюк, Культура
22/09/2021, Leave a comment

В книзі Петра Жароня згадується про те, як 24 вересня 1939 року вбрід через Мухавець на відстані в 30-50  метрах від автомобільного мосту переведено близько трьох тисяч польських військовополонених, а також жінок і дітей. Перехід зайняв  близько півгодини. Непокірним загрожували розстрілом з кулеметів розставлених на маршруті слідування колони. Під загрозою розстрілу всіх змушено в берестейський в’язниці здати коштовні речі. Їх складали на столи в присутності комісарів без жодного документування. Пізніше в таборі Павлищів Бір було складено в тій справі писемний протест.

Польські військовополонені в тлі радянського і германського вояків. Бересть, 1939 рік

Підпоручник Леон Гживна згадував, що 23 вересня він потрапив у полон в околиці Берестя. В місцевій в’язниці у всіх забрали годинники, обручки, вічні пір’я, прибори до гоління, покривала, одіяла і інше. Тільки дехто не віддав обручок. Пізніше полонених завантажено то товарних вагонів по 80 осіб і вислано на схід.

Польські військовополонені в Бересті. 1939 рік

Польські полонені в Бересті представлені на чисельних фотографіях, зроблених німецькими військовими оскільки саме в ті дні проходила передача міста німецьким гарнізоном радянським військам, а в самому місті пройшов парад.

Залишити відповідь