“Поліський трамвай” зійшов з рейок (ВІДЕО)

У неділю, 10 лютого в лісі неподалік Володимирця зійшов із рейок потяг на вузькоколійці “Антонівка-Зарічне”. Цей важливий туристичний об`єкт є найдовшою у Європі діючою вузькоколійкою, яку народі її називають «Поїздок» або «Кукушка». В засобах масової інформації також вживають назви: «Поліський трамвай», «Поліська вузькоколійка», «Трансполіська магістраль».

Коли під час руху вагони раптово зійшли з рейок, потяг здійснив аварійне гальмування. Постраждалих та травмованих немає. серед пасажирів було два іноземці, ймовірно, англійці, яким провідники організували доїзд до Володимирця. Пасажири змушені були добиратись до Володимирця своїм ходом. Більша частина з них пішки йшли залізничним полотном до Антонівки. 

Причини аварії з`ясовуються. За словами очевидця, в районі аварії бурштинових «перекопів» нема. Найпевніше, це сталося через пошкоджену кимось колію. Потяг продовжив свій рух у той же день після того, як працівники Сарненської дистанції колії встановили локомотив та вагони на колію. На станцію Антонівка потяг прибув із 4-годинним запізненням. 

 Схід стався усередину міжколійного простору. Зійшли з рейок двома колісними парами тепловоз та по одному візку кожен вагон. Тобто як такого сходу рухомого складу з колій не було. Якась деталь з кожної з одиниць рухомого складу зійшла усередину колії. Відповідно були проведені аварійно-відновлювальні роботи. І потяг своїм ходом рушив на станцію “Антонівка”, – розповів прес-секретар “Львівської залізниці” Андрій Везденко. Також в “Укрзалізниці” зазначили, що через збитковість вузькоколійки, яка лише за минулий рік склала понад 19 мільйонів гривень, та відсутність розвитку її інфраструктури неодноразово порушувалося питання про закриття цієї дільниці.

“Поліський трамвай” курсує три дні на тиждень: щосереди, щоп`ятниці та щонеділі. Для мешканців віддалених поліських сіл вузькоколійка, через відсутність автомобільних доріг у болотистій місцевості, практично єдина можливість добратися до Сарн, Рівного чи столиці. Тутешні школярі їздять ним до шкіл та у Володимирецький районний колегіум, а студенти – у навчальні заклади по всій Україні. 

 

За матеріалом charivne

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *