Помер Валерій Стрілко

На 81-му році життя помер відомий мінський літератор Валерій Стрілко, член Союзу білоруських письменників і Центру української культури “Січ”.
Валерій Стрелко відомий численними перекладами білоруської літератури на українську мову і навпаки. Серед перекладених ним білоруських авторів – Максим Богданович, Янка Купала, Якуб Колас, Василь Биков, Володимир Короткевич. 

У 2003 нагороджений Міжнародною літературною премією імені Івана Франка за переклади на білоруську мову творів Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка і сучасних українських авторів, а також літературною премією імені Кіндрата Кропиви за переклад поеми “Тарас на Парнасі” на українську мову.

У 2006 нагороджений Національної громадою письменників України медаллю “Почесний відзнака” за вагомий внесок у відродження духовності та особисті досягнення в літературній творчості. 
У 2013 Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди за велику подвижницьку роботу з метою зближення української та білоруської літератур. В 2014 році з нагоди 200-річчя з дня народження Тараса Шевченко в серії “Книгозбір” вийшла книга перекладів творів Великого Кобзаря на білоруську мову зроблених Валерієм Стрілко. Автор презентував свою книгу в Бересті, щиро цікавився життям місцевої громади. 

Прощання з  відбудеться завтра, 26 березня, в ритуальному залі Західних кладовища Мінська. Початок о 13.00. Виїзд від 9-ї лікарні на вул. Семашко о 12.00.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *