Помер Петро Шепетюк

ПроСВІТ, Новини, Оголошення
13/02/2021, Leave a comment

12 лютого 2020 року в реанімації Берестейської обласної лікарні від наслідків COVID-19 перестало битися серце Петра Шепетюка.

Уродженець Лелікова був широко відомий любов’ю до пісні, літератури і давніх звичаїв. Писав вірші на рідній говірці, працював на словником місцевої говірки, консультутвався в тій справі з відомим діалектологом Федором Климчуком. До родини приїжджало чимало журналістів, фольклористів, етнографів які були зацікавлені самобутньою культурою регіону. Подружжя Шепетюків представляло Кобринський район на чисельних виставках, фестивалях, в тому числі “Там на майовуй росі” (Більськ), “Слов’янський базар”, “Олександрія”.

Петро Шепетюк ублікував вірші в часописах “Біельський гостінець”, “Справа”, брав участь в презентаціях альманаху в регіоні, українському колядному вечорі в Бересті. Частина творів публікувалася на сайті ПроСВІТ. Серед творів значна кількість жартівливих текстів, присвячених малій батьківщині, а також життю працівників культури. Стараннями родини Шепетюків костюм леліковської свахи внесений до списку історико-культурних цінностей Республіки Білорусь.

Петро Шепетюк назавжди лишиться в пам’яті тих хто його знав веселою життєрадісною людиною, глибокої ерудиції і великої любові до рідного краю.

Хай збережеться про його в душах рідних, свояків, земляків вічная пам’ять.

 

Залишити відповідь