Зубр прийшов до людей

Віктор Місіюк, На здоров'я
21/07/2020, Leave a comment

У науковому відділі Національного парку “Біловезька пуща” зберігається унікальне фото зубра який прийшов до людей. Фотопам’ятка росповідає про ті часи, коли зубри лишились лише в неволі, їх розводили люди і тварини були залежними своїх годувальників. Таких зубрів у Біловезькій пущі можна було погладити і погодувати з рук.

Після успішного відновлення популяції європейського зубра в Біловезькій пущі проводилася невпинна, копітка робота вчених з метою збільшення поголів’я цих тварин. У 50-60-х роках минулого століття зубрів містили і розводили в великих загонах. З плином часу вже зміцнілих тварин стали поетапно випускати на свободу.

 

1_frg.jpg

 

У 1966 році всі зубри були вже на свободі. Але тварини, вирощені в загонах, настільки звикали до людини, що зовсім не боялися людей. Деякі навіть поверталися до людини. Один з таких зубрів, самець у віці 10-12 років, потрапив на історичне фото. Як зубр з’явився в селі, можна тільки здогадуватися. На сільській вулиці величезного звіра супроводжує натовп народу, в основному діти. По архітектурі видно, що село неберестейське. Цікаво, чи вдалося фотолюбителям зафіксувати приходи зубрів у села на південь од Біловезької пущі.

За матеріалом Національного парку “Біловезька пуща”

 

  • 4
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *