Проведено обшуки і арешти у учасників телеграм-каналу

ПроСВІТ, Новини
22/10/2020, 1 Comment

Управління внутрішніх справ Берестейського облвиконкому провило 15 обшуків, вилучено комп’ютерну техніку, її складові компоненти, мобільні телефони, флешнакопітелі пам’яті, а також предмет конструктивно схожий з пістолетом системи «Вальтер» (імовірно газовий, проводиться експертиза). Планується дослідити інформацію на предмет вмісту деструктивної риторики на адресу співробітників органів внутрішніх справ, представників влади і чинного державного ладу.

За інформацією журналістів порталу tut.by 16 жовтня міліція провела огляд з вилученням техніки за місцем реєстрації В’ячеслава Перця , у довіреної особи Світлани Тіхановскої Валерія Романовича, у члена ініціативної групи Олега Дедерко. Також приходили і до волонтера Анатолія Чешуіна. На думку В’ячеслава Перця обшуки пов’язані з діяльністю телеграм-каналу “Пинськ для життя”. В’ячеслав і його дружина Юлія Трусило були серед семи адміністраторів телеграм-каналу, але після попередження прокуратури, в липні змінили свій статус на учасників каналу. Канал має велику аудиторію. До виборів в ньому було 3 тисячі учасників, після виборов кількість трикратно збільшилась. Один з затриманих учасників каналу “Пинськ для життя”, 31-річний житель міста, який написав в чаті, що оперативник нагороджений медаллю за каральні дії проти свого народу і геноцид, приніс вибачення за розміщені образи.

 Станом на 15 жовтня в Пинську, за даними місцевого виконкому, за період після виборів Президента Республіки Білорусь складені адміністративні протоколи за участь в несанкціонованих масових заходах щодо 261 місцевих мешканців . На дві особи протоколи складено двічі.

Судом Пинського району та Пинська вже розглянула 254 адміністративних справи, при цьому на 155 пинян накладено штрафи, на 69 –  арешти, в 30 випадках винесені інші рішення. Вступили в силу судові рішення щодо накладання адміністративних викликів щодо 109 мешканців Пинська 34 з них вже заплатили штрафи в загальній сумі 8 798 руб., 30 пинян заплатили штраф добровільно і 4 через відділ примусового видання. Близько 45 учасникам масових заходів оголошено офіційні попередження щодо недопустимості вчинення повторного правопорушення.

1 thought on “Проведено обшуки і арешти у учасників телеграм-каналу”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *