“Пружанскі дыярыуш”

28 квітня відбудеться VI науково-краєзнавча конференція “Пружанскі Дыярыуш”.

Територія Пружанщини разом з іншими землями сучасного білорусько-польсько-українського прикордоння – це своєрідний історико-культурний та природно-географічний регіон. Він пов’язаний з багатьма героїчними і трагічними подіями минулого, а також іменами ряду осіб, які внесли певний вклад в історію, культуру, науку, суспільно-політичне життя не тільки Білорусі, але і інших країн і народів світу.

З часів свого заснування цілеспрямовану роботу по збору та збереженню матеріальної і духовної спадщини малої батьківщини веде «Музей-сядзіба Пружанскі палацык”. Музей також працює в напрямку накопичення відомостей про минуле та сьогодення і їх освітленні для широкого кола громадськості. Наукові співробітники установи мають досить різноманітну тематику досліджень. Музей тісно співпрацює з краєзнавцями та вченими в області вивчення спадщини району.

З 2012 року в музеї-садибі щорічно проводяться науково-краєзнавчі конференції, вже видано 4 збірники доповідей: “Західнобілоруський регіон в повстанні 1863 – 1864 років» (Бересть, 2013), “Події Першої світової війни в долі Західної Білорусі” (Бересть , 2014 рік), “Ім’я в історії: західнополіській регіон” (Бересть, 2016), “Біловежжя: минуле і сьогодення” (Бересть, 2016).

З 2017 року міжурядова конференція отримала постійну назву “Пружанскі Дыярыуш”. Треба відзначити, що на сьогоднішній день досить велике коло вчених і краєзнавців займається вивченням історичних подій, культурного життя, навколишнього середовища, діяльності знаменитих особистостей.

Тому є необхідність узагальнення матеріалів наукових і краєзнавчих досліджень з метою найбільш повного і об’єктивного висвітлення життя Пружанщіни і сусідніх територій в різні епохи і періоди, а також визначення подальших напрямків в справі вивчення згаданого регіону.

На VI-й науково-краєзнавчої конференції “Пружанскі Дыярыуш” в “Музеі-сядзібе Пружанскі палацык” тематика доповідей не обмежується певним періодом або напрямком досліджень. До розгляду приймаються наукові роботи, об’єктом вивчення в яких є регіон білорусько-польсько-українського прикордоння.

Пріоритет при відборі доповідей на конференцію віддається темам, пов’язаним з Пружанщіною і сусідніми територіями. Серед ювілейних і пам’ятних дат, які пов’язані з Пружанщіна можна відзначити:- 205 років від дня нарадення Ю.І. Крашевського;- 160 років від дня народження П.М. Жуковича;- 125 років від дня народження Р.Р. Ширми;- 125 років від дня народження А. Дияконського;- 120 років від дня народження К.С. Львової;- 115 років від дня народження Є. Хворост;- 80 років від дня народження М.С. Купреевої;- 400 років Троїцькому храму в Ружанах;- 380 років з часів здобуття Магдебурзького права Ружанами;- 225 рік ствердження гербу Шерешева;- 205 років Городечненської битви;- 95 років від дня відкриття Пружанської гімназії імені А. Міцкевича і ін.

За підсумками науково-краєзнавчої конференції буде видано науковий збірник доповідей. Час проведення конференції: 28 квітня 2017 року.  Місце проведення конференції – місто Пружани, «Музей-сядзіба Пружанскі палацык”. Заявки на участь у конференції приймаються до 3 квітня, тексти доповідей – по 9 квітня 2017 року. Робочі мови конференції: білоруська, російська, українська, польська. Проїзд та харчування оплачується учасниками конференції.

Детальніше можна дізнатися тут: museum.pruzhany.by

  • 7
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *