Птахи і тварини на годівниці on-line (ВІДЕО)

ПроСВІТ, На здоров'я
05/12/2020, 1 Comment

Четверту зиму поспіль сайт «Птахи щодня» пропонує унікальну можливість – спостерігати за зимової життям дикої природи. В цьому сезоні в прямому ефірі з околиць села Угляни можна спостерігати не тільки птахів, а й звірів! Тут надиться звіриний перехід між невеликим низинних болотцем і лісом, та й зграйки горобиних часто використовують цей коридор.

Вадим Прокопчук, член громадської організації «Охорона птахів Батьківщини» з самого її заснування і господар агроекоусадьби «Угляни», з якої ведеться стрім, каже про нову можливість:

– Сподіваємося, що в кадрі з’являться козулі, зайці, лисиці, а можливо, і хтось інший. Уже в перший день трансляції тут «відмітилися»  великі синиці, лазоревки і сойки. А взагалі, розраховуємо на два десятка видів птахів, як і в минулому році.

Годівницю вже відвідували канюк, ворон і сорока, пригоститися ягодами горобини прилітав чорний дрізд. Справжня зима ще попереду, тому й птахів, що прилітають до камери, буде більше. Хоча цікаві взаємини між різними видами можна спостерігати вже зараз.

– Наша камера працює 24 години на добу, і птахів можна спостерігати вдень, а звірів, швидше за все, вночі завдяки спеціальному підсвічуванню. Однак важливо розуміти, що це не зоопарк, і хто і коли прилетить або прибіжить на годівницю, ми не знаємо. Ми, як і раніше, будемо викладати найцікавіші відео та пояснювати, хто на них і, можливо, що і навіщо робить. Але кожен зареєстрований на сайті глядач може не тільки задавати питання про зимівниках наших диких сусідів, а й розміщувати в самих коментарі скріншоти і відео з годівниці. Я щиро вдячний давнім членам ОПБ Вадиму Прокопчуку та Олександру Мінічу, а також нашому постійному партнерові, інтернет-провайдеру Елнет з Берестя за можливість протягом зими бути ближче до пущанской природі,– каже редактор сайту “Птахи щодня” Дмитро Вінчевський.

Якщо їдальню регулярно відвідують дрібні птахи та гризуни, то з часом слід очікувати тих, хто їх їсть: хижих птахів, сов та куниць. Спеціальне освітлення та очі тварин, які «засвітяться» у відповідь, допоможуть помітити в темряві навіть дрібних гризунів.

За матеріалом Зелений портал

1 thought on “Птахи і тварини на годівниці on-line (ВІДЕО)”

Залишити відповідь