Підляська конференція, памятнів унерівців, проблеми он-лайн спілкування і традиції ткацтва (АУДІО)

ПроСВІТ, Новини
16/11/2020, Leave a comment

Головною темою 4-й Української наукової підляської конференції  стала доля Підляшшя в період формування нової політичної карти Європи на початку ХХ століття, тобто після Першої світової війни. Приводом для цього є 100-річчя польсько-українського союзу 1920 року та 100-річчя Варшавської битви.

На  цьогорічної конференції можна було почути десятки праць з історії, культурології, мовознавства, соціології та педагогіки. Конференція, в якій взяли участь дослідники з Польщі, Білорусі та України, мала відбутися у Гайнівці та Бельську Підляському, але через пандемію вона була проведена в режимі он-лайн.

В ефірі “Української думки” розповідь голови Гайнівського осередку Союзу українців Підляшшя Романа Сидорука, який вже багато років опікується пам’ятником «Борцям за Україну» в Дубинах, вшановує пам’ять воїнів армії Української Народної Республіки.

Викладачем Ірина Вишенко з початкової школи в Черемхи розповіла про проблеми навчання в режимі он-лайн, а Валентиною Климович із Доброводи відкрила секрети ткацької майстерні.

Залишити відповідь