Підрозділи УМНС по Берестейській області 64 рази виїжджали цієї весни на гасіння палаючої сухої рослинності

Всього в результаті палів трави вогнем пошкоджено близько 30 га території. Тільки в Пружанському районі рятувальникам довелося приборкати палаючий сухий травостій в селах Ворониловичі, Червоне, поблизу траси Р-98 (в районі сіл Сухопіль і Клітна).

Берестейська обласна інспекція охорони тваринного і рослинного світу не втомлюється нагадувати, що при спалюванні трави гинуть комахи, їх личинки, лялечки, жужелиці, дощові черв’яки і інші, що винищують шкідників саду і городу і беруть участь в процесі освіти грунту. Випалювання сухого травостою викликає загибель кладок і місць гніздування птахів.

При весняному палінні також пошкоджуються дерева, особливо їх коренева шийка – дуже вразливе місце прямо над землею, дерева можуть просто згоріти або обгоріти від сильної температури. Не кажучи вже про те, що найчастіше це призводить до знищення житлових будинків і господарських будівель і навіть до загибелі людей.

Спровокувати пожежу може кинута в суху траву непогашені сигарета або сірник, безконтрольне розведення багаття на присадибній ділянці, відсутність засобів пожежогасіння (ємності з водою, лопати тощо). Небезпечно також розташовувати мангал і барбекю ближче 4 метрів від будівлі.

За незаконне випалювання сухої рослинності та розведення багать у заборонених місцях відповідно до ст. 15.57 Кодексу Республіки Білорусь про адміністративні правопорушення накладається штраф. Для фізичних осіб він становить від 10 до 50 базових величин (від 255 руб. до 1 тис. 275 руб.). Крім того, передбачено відшкодування шкоди, заподіяної навколишньому середовищу (він обчислюється за кожен квадратний метр випаленої території).

Криниця: Вечерний Брест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *