Після прикордонних протестів польська сторона прийняла більше “білоруських” чеченців

У перший день після саморозпуску стихійного табору чеченців біля пункту пропуску «Бересть» польська сторона прийняла до розгляду клопотання про отримання статусу біженця в п’яти сімей.

Незважаючи на недавню заяву міністра внутрішніх справ і адміністрації Польщі Маріуша Блащака, який сказав, що Польщі не буде піддаватися тиску тих, хто хоче привести країну до міграційної криза. Чеченці відзначають, що після прикордонного протесту польська сторона стала до них лояльніше ставитися.

Як повідомив один з організаторів стихійного табору в білорусько-польського кордону Абдулла, якщо раніше пропускали в день від однієї до трьох сімей, то 31 серпня клопотання взяли в п’яти сімей. Абдуллі сьогодні знову не пощастило. Його лічильник спроб перевалив вже за 30. Зате документи прийняли в його тезки, який два дні жив в таборі коло кордону. Щасливої ​​для чоловіка стала 28-я спроба. Він їхав до Польщі з дружиною і чотирма дітьми.

На час розгляду заявок шукачі притулку будуть знаходитися в розподільному центрі в Біла-Підляска. Зазвичай тут затримуються на кілька тижнів. Тимчасово мешканці організують курси польської мови, адаптаційні тренінги, проводять медичний огляд і реєстрацію. Потім потенційних біженців відправляють в інші центри Польщі.

Нагадаємо, в понеділок, 29 серпня, близько 10.00, поблизу пункту пропуску «Бересть» почав рости стихійний табір. Його мешканці – біженці з Чечні, які неодноразово перетинали на поїзді білорусько-польський кордон для отримання статусу біженців. За словами представника Чеченської діаспори, з декількох сотень претендентів в залізничному пункті пропуску в Тересполі щодня приймають клопотання від 2-3 сімей, а інших відправляють назад в Бересть на наступному поїзді. У багатьох присутніх закінчуються гроші на винаймання житла в Бересті і на квитки на потяг, тому стихійний табір став «відчайдушною спробою звернути увагу» громадськості на їх проблеми.

Як зазначив Берестейський правозахисник Роман Кисляк, чеченці, які два дні жили в таборі поблизу білорусько-польського кордону, увечері 30 серпня повернулися в Бересть.

Криниця: tut.by

  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *