Регіональний центр переробки побутової техніки

ПроСВІТ, На здоров'я
19/02/2021, Leave a comment

В 2021 році в Пинську з’явиться цех з розбирання та переробки побутової техніки та оргтехніки. Його відкриє мінська компанія ТОВ «РесайклПро» на базі місцевого підприємства ТОВ «Деметра». Реалізація проекту завершиться через кілька місяців. Зараз ведуться підготовчі роботи, узгодження з різними інстанціями і екологічна експертиза.

За словами директора ТОВ «РесайклПро» Андрія Марченко в основі виробничого процесу буде ручне розбирання побутової техніки та сортування отриманих вторинних матеріальних ресурсів.

Для збору вторсировини буде задіяно екологічні таксі: співробітники компанії будуть приїжджати до населення і вивозити стару побутову або оргтехніку в переробний цех.

 «Наша діяльність тісно пов’язана з екологічною програмою, яка спрямована на поліпшення стану навколишнього середовища шляхом діяльності з вторинними матеріальними ресурсами, – розповідає Андрій Марченко . – Ми не даємо населенню вивозити техніку на полігони для твердих побутових відходів, безконтрольно викидати електронне або електричне обладнання на вулицю, на звалища. Ми пропонуємо безпечну утилізацію електронних відходів. Адже у багатьох є така спокуса: викину під під’їзд – раптом підберуть і потягнуть. Вірно. Але в цьому випадку звідти витягнуть, в першу чергу, залізо, здадуть на «Другчормет», а решту викинуть. Ось це все інше після розбирання якраз і засмічує навколишнє середовище – ті ж пластики довгі роки розкладаються в природі».

Після розбирання працівники цеху акуратно розкладають різні фракції вторинних матеріальних ресурсів: пластик, метали, скло, а також те, що підлягає захороненню, до відповідних ємності-накопичувачі і передають далі – покупцям і споживачам.

Витягнуті з техніки плати передаються на подальший обрахування та підготовку до відправки на афінаж (металургійний процес очищення деяких важких металів від домішок).

Переробники гарантують, що деякі види сировини і відходів будуть зберігатися в спеціальних захищених контейнерах, буде обов’язковим тверде покриття на майданчику зберігання і захист від атмосферних опадів. Це означає, що ні до, ні після розбирання техніки нічого шкідливого не потрапить ні в грунт, ні в воду.

Для цих цілей в Пинську як не можна краще підходить наявний цех і інфраструктура в ньому, говорить директор ТОВ «РесайклПро» Андрій Марченко.

«Ми плануємо, що в Пинський цех по переробці електронного устаткування буде стікатися сировину з усього Полісся. Ми маємо намір охопити територію до середини Гомельської області і, відповідно, весь поліський регіон – він досить непогано вкладається в логістичний ланцюжок».

Переозброєння і модернізацію цеху компанія планує проводити поетапно. На даний момент інвестиції підуть на технологічне обладнання, яке переробник зобов’язаний закупити і встановити. На його базі і буде вироблятися продукція.

«Також можу сказати, що в 2020 році державою було прийнято низку нормативних актів, що регулюють діяльність, пов’язану з відходами, їх збором і переробкою. Там визначені норми компенсації організаціям за переробку і збір відходів. Нещодавно відбулися зміни цих норм в бік деякого зменшення компенсації. Зміни не фатальні, але тим не менш, у нас були одні плани з розвитку виробництва в 2020 році, а в 2021-м, можливо, доведеться їх скорегувати. І не тільки з державною компенсацією це пов’язано, але і з кон’юнктурою ринку. Ясна річ, що, коли оживає промислове виробництво в Європі, Азії, у нас в країні, стає затребуваною і наша сировина: пластики, метали, які масово використовуються там. Поки ми тільки фіксуємо спад промислового виробництва. Тільки Росія і Китай демонструють помірне зростання».

У перспективі на базі цеху з’являться спеціальні лінії, які допомагають розділяти сировину по різній вазі, питомої щільності матеріалів, сепарувати залізо від пластику, метали – від неметалевої складової. Таким чином вторинні матеріальні ресурси будуть очищатися від засмічень.

За матеріалом Зелений портал

Залишити відповідь