Резервуари з відходами «Укрветсанзаводу» протікають (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Новини
07/09/2019, Leave a comment

Резервуари з відходами «Укрветсанзаводу», які були звезені сюди до 2017-го року після спалювання решток тварин, протікають. З 10 резервуарів заповнені 5. Загальна маса – 2,5 тисячі тонн біовідходів. Велетенські залізобетонні конструкції колишнього крохмального заводу, як з’ясувалося з коментарів представників влади, нікому не належить. Міська влада не поспішає брати їх на свій баланс, а Ковельська філія державного підприємства «Укрветсанзавод», чиї відходи в тих конструкціях, останніх два роки не працює і перебуває на стадії ліквідації.У Ковелі протікають резервуари ветсанзаводу

Ігор Пініс, голова тимчасової комісії з вирішення питань пов’язаних з діяльністю Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод»:«Вони почали витікати з першого дня, як тільки їх сюди завезли. Щороку ці протоки є, ми зараз бачимо на стінах чітко те, що біологічні речовини витікають.»

Лідія Ковальчук, місцева жителька: «Люди хворіли, багато в кого алергія, кашель і онкологічні захворювання. Брали на аналіз воду, і сказали, що пити не можна, навіть митися нею не можна, але ми миємося. Воду нам привозять уже більше року: привезли бочку, як у воєнний час, ми понабирали баклажки і все. Обіцяли нам воду провести , вже труби проклали, казали, що до Дня Ковеля, але до якого, то Бог його зна.»

Володимир Ващук, місцевий житель: «Свині дохлі розкладалися там, страшне було. На території була яма метрів 5 на 4, усе було закидано й бродило. І це все з кров’ю вилазило на зовні, то страшне діло.» 

Андрій Товстига, заступник Ковельського міського голови: «Голова комісії, який є головою ОДА, дав доручення Держпродсподивслужбі моніторити стан решток і оцю територію. Останній лист ми написали  цього року десь у червні, щоб нас повідомили, як виконали доручення голови ОДА. Отримали такий лист від ОДА, що вони звернулися на арбітражного керуючого, щоб той надав інформацію кому і коли передали на баланс ці рештки.»Микола Король, начальник Ковельського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в області: «Укрветсанзавод зараз проходить стадію санації по вирішенню питань з боргами, вони зараз не в змозі прийняти ці споруди. А це питання має бути ветсанзаводу.Такої загрози там не може бути, бо споруди інженерно прораховані, бетонні, більшість з них у землі, забетоновані. Ті калюжі, більше їх не буде. Там бетон і пісок, навіть якщо воно доходитиме до низу, то там залишатиметься тільки. Ми це контролюємо, я думаю , що тут не має бути загроз.»Іван, місцевий житель: «Воно стікає у низ, а там зв’язано з річкою і воно в річку стікає. Ні риби, ні покупатися, смердюча вода.

За матеріалом UA:Волинь

  • 2
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *