Рекльтивували першу бурштинову ділянку (ВІДЕО)

ПроСВІТ, На здоров'я
29/11/2020, Leave a comment

Не так давно тут були повалені дерева, бурштинові копанки. Сьогодні на цьому місці вже ростуть маленькі сосни, які з роками перетворяться на молодий ліс. Комунальне підприємство «Волиньприродресурс» передало першу рекультивовану ділянку Маневицькому державному лісовому господарству.

Акт передачі підписали сторони 26 листопада на території Вовчецького лісництва. Тут кілька років тому відбувалися сутички між нелегальними копачами та поліцією. А свого часу дійшло навіть до стрілянини. 3-4 роки тому на цьому місці було доволі «гаряче», а зараз про ці події нагадує лише поліцейський пост та знищений ліс.

Через варварські методи нелегального видобутку понад 16 гектарів лісових земель виявилися порушеними: копаючи бурштин, старателі пошкодили кореневу систему і дерева померли, а потім на цій перекопаній землі вже нічого не росло.

Це – перша ділянка, яку підприємство КП «Волиньприродресурс» взяло в розробку. Після промислу нелегальних копачів бурштину у верхніх шарах грунту вже не було.
Цієї осені після тривалої боротьби за право повноцінно працювати на ділянці, яку надали КП «Волиньприродресурс», почали видобувати бурштин. Перші ділянки, на яких розпочали роботу, саме були порушені нелегальним видобутком землі.
«Звідси підняли 1,7 тонни бурштину, хоч ця ділянка вже була порушена і верхній шар вибраний повністю. Відверто кажучи, всі геологи сумнівалися в доцільності роботи на цій території, всі запевняли, що крім збитку вона нічого не принесе. Все ж ми вирішили пройти усі порушені горизонти, дійшли до горизоту 8-10-12 метрів та знайшли ще один шар покладів. Хоча, чесно кажучи, після перших двох тижнів роботи у нас вже теж були сумніви, чи ми щось знайдемо: на глибині 3-4 метри ми викопували лопати, відра, куртки, що тільки не діставали, але не бурштин. На щастя, тут не було доступу до води, тому тут з помпами не добували. Але з останньго шару ми нарешті дістали бурштин, причому великої фракції», – зазначає керівник підприємства.
А після того, як звідти відібрали бурштин, на місце повернули збагачений грунт, в який і висаджують молоді саджанці сосни. Тепер ліс отримав друге життя.

«Ми хочемо показати, як можна цю територію привести в порядок і як треба правильно працювати, щоб не шкодити довкіллю. Звідси вилучили бурштин, який залишився після незаконого видобутку, потому ми провели гірничо-технічну рекультивацію ділянки та підготували її до біологічного відновлення – висадки дерев. Все це – за наш кошт. Крім того, ми ще додатково оплачуємо рік догляду за ділянкою», – розповідає виконувач обов’язків директора КП «Волиньприродресурс» Анатолій Капустюк.

На місці колишніх копанок фахівці лісового господарства тепер садять молоді однорічні саджанці. Вони вирощені в місцевих умовах, на аналогічному грунті, в них вже сформована коренева система, є бруньки. Тож, без сумніву, рослини приймуться.

27 листопада, має відбувся другий аукціон з продажу бурштину. На першому продали 600 кілограмів, на другий на продаж виставили 1,1 тонни сонячного каменю. Усі, хто вже придбав волинський бурштин залишилися дуже задоволеними якістю каміння, дехто навіть звертався в міжаукціонний період.

За матеріалом Волинські новини

Залишити відповідь