Реконструкція у садибі Нємцевичів

ПроСВІТ, Події
24/11/2017, 6 коментарів

У Берестейському районі 15-17 грудня відбудеться міжнародний військово-історичний фестиваль “Скокі-2017”, повідомив директор історико-меморіального музею “Садиба Немцевичей” Сергій Семенюк. Цьогорічний захід присвячений сторіччю підписання перемир’я на Східному фронті 15 грудня 1917 року.

Фестиваль у Скоках почнеться з міжнародної конференції “Велика європейська війна на території Білорусі”. Її учасниками стануть науковці, краєзнавці, історики з Білорусі, Росії і Польщі, які цікавляться темою Першої світової війни. На адресу організаторів уже надійшло 25 заявок від бажаючих виступити перед публікою зі своїми доповідями.

Найбільш видовищна частина – історична реконструкція, яка відбудеться 16 грудня. У парковій зоні садиби Немцевичів будуть показані моменти боїв 1916-1917 років. Події столітньої давності відтворять близько 100 представників білоруських і російських історичних клубів, також очікується приїзд їх однодумців з Польщі. Спеціально для фестивалю споруджуються імітації блиндажных укріплень, буде використовуватися піротехніка, планується задіяти кавалерію.

“Ми увічнюємо пам’ять зупинки військових дій конкретно на цій території. У палаці два роки була ставка командувача німецьким Східним фронтом принца Леопольда Баварського. Саме тут починалися переговори про підписання Берестейського миру, який у результаті був укладений в березні 1918 року в Берестейській фортеці, – зазначив Сергій Семенюк. – Для зарубіжних гостей 17 грудня проведуть екскурсію меморіального комплексу “Берестейська фортеця-герой” і фортифікаційним спорудам легендарної цитаделі над Бугом”.

Родова садиба родини Немцевичів була побудована в селі Скокі у другій половині XVIII століття. Вона являє собою типовий зразок архітектури перехідного періоду від бароко до класицизму. Скоковський маєток у власності сім’ї Немцевичів залишався до вересня 1939 року. У 2006 році в садибі розпочалася масштабна реставрація, у 2010-му створено історико-меморіальний музей.

Криниця: БЕЛТА

6 thoughts on “Реконструкція у садибі Нємцевичів”

 1. Ирина сказав:

  Німців не запросили на реконструкцію. А Ігоря Стрелкова, героя Криму і Донбасу, не змогли відшукати? А жаль, дуже був би в темі.

  1. Віктор Місіюк сказав:

   Стрелкова там ніколи не було. Не його товариство. Зате кожного року є січові стрільці. Не бракує своїх ні “німців”, ні “автрійців”. Тому все виглядатиме згідно з епохою.

    1. Віктор Місіюк сказав:

     Є на що подивитися. Людей з кожним роком стає все більш. Правда, перший раз не було січових стрільців …

     1. Олексій сказав:

      А шчо, завжди були до того?

     2. Віктор Місіюк сказав:

      Доброго фото нема. На передньому плані видно одного з них.

Залишити відповідь