Реконструкція шоси, конкурс, об’єднання домогоподарок і візит партизан на весілля (АУДІО)

ПроСВІТ, Новини
12/10/2020, Leave a comment

Адміністрація Підляського воєводства виділила 115 мільйонів злотих на реконструкцію воєводської траси № 689 Більськ – Гайнівка. Нинішню дорогу розширять, через Орлянку збудують новий міст в об’їзд села Голоди. Загальна довжина дороги – 24,5 км. Приблизна дата інвестицій – кінець 2023 року. Інтерв’ю з Миколою Яновським, радником сеймика Підляського воєводства.

Близько 100 дітей взяли участь у конкурсі декламації “Українське слово”, організованому Союзом українців Підляшшя. Учасниками були дошкільнята та студенти центрів викладання української мови в Білостоці, Більську та Черемусі.

33 особи об’єднує Колом сільських домогосподарок в Оріешкові. До нього також входять жительки Лозиць та Великого Пасечника. Зустрічі та семінари проходять у приватній початковій школі в Оріешкові. Про роботу організації розповідає її ініціатор Анета Красько.

Влітку 1943 року загін радянських партизанів розігнав весілля в Койлах (нині гміна Чижіе). Учасники торжества – чоловіки, в тому числі молоді, повинні були віддати гарне взуття та верхній одяг. Також партизани забрали зі столів їжу та алкоголь. Історію розповідає свідок події, Миколай Франковський (1932 року народження).

 

Залишити відповідь