Реконструкція шоси, конкурс, об’єднання домогоподарок і візит партизан на весілля (АУДІО)

ПроСВІТ, Новини
12/10/2020, Leave a comment

Адміністрація Підляського воєводства виділила 115 мільйонів злотих на реконструкцію воєводської траси № 689 Більськ – Гайнівка. Нинішню дорогу розширять, через Орлянку збудують новий міст в об’їзд села Голоди. Загальна довжина дороги – 24,5 км. Приблизна дата інвестицій – кінець 2023 року. Інтерв’ю з Миколою Яновським, радником сеймика Підляського воєводства.

Близько 100 дітей взяли участь у конкурсі декламації “Українське слово”, організованому Союзом українців Підляшшя. Учасниками були дошкільнята та студенти центрів викладання української мови в Білостоці, Більську та Черемусі.

33 особи об’єднує Колом сільських домогосподарок в Оріешкові. До нього також входять жительки Лозиць та Великого Пасечника. Зустрічі та семінари проходять у приватній початковій школі в Оріешкові. Про роботу організації розповідає її ініціатор Анета Красько.

Влітку 1943 року загін радянських партизанів розігнав весілля в Койлах (нині гміна Чижіе). Учасники торжества – чоловіки, в тому числі молоді, повинні були віддати гарне взуття та верхній одяг. Також партизани забрали зі столів їжу та алкоголь. Історію розповідає свідок події, Миколай Франковський (1932 року народження).

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *