Реставровані зуби

Віктор Місіюк, Культура
31/12/2016, 1 Comment

Влітку 2015 року, копаючи ставок в заплаві річки Турії, житель села Бузаки Мирослав Наумик натрапив на невідомі предмети. Залягали вони на глибині трьох метрів. Один з предметів передали для експертної оцінки в Національний науково-природничий музей НАН України. Виявилося, що це корінні зуби мамонта, який жив тут в 11-12 тисяч років тому.

Де знаходяться рештка залишків волохатого слона? Справа в тому, що за добу один мамаонт споживав 300-400 кг харчової маси. Пережовування грубої рослинної їжі сприяло поступовому стиранню зубів. У викопних зубів непогано збережена жувальна поверхня, вкрита рельєфними перетинками. Вага кожного з них 4 кг. Коли зуб стирався, він випадав, а на його місці виростав новий. Отже, скоріше за все, власник зубів помер далеко од місця знахідки.

Нещодавно реставратори провели комплекс мір, які забезпечать зубам мамонта довготривалий захист від впливу перепадів температури, вологи, світла. Подивитись на двоє з трьох знайдених зубів можна буде в Камінь-Каширському районному краєзнавчому музеї.

За матеріалами Район.Камінь-Каширський

1 thought on “Реставровані зуби”

Залишити відповідь