Референдум по заводу – після виборів (ВІДЕО)

ПроСВІТ, На здоров'я
23/06/2020, 1 Comment
Президент Білорусі Олександр Лукашенко зустрівся з противниками активістами які протестують проти будівництва в околиці Берестя акумуляторного заводу і пообіцяв оголосити в Бересті референдум. Зустріч тривала півгодини перед будинком місцевого міськвиконкому.

Ми прийняли рішення. Нехай вирішать жителі. По акумуляторному як вирішите, так і буде. Я вам це гарантую і обіцяю. Я займу нейтральну позицію, організую референдум. А ви, тільки без гамору, шуму. Визначимо місце, будете кликати людей, дебатувати. Як на виборах “, – сказав Олександр Лукашенко.

Під час зустрічі

Олександр Лукашенко пообіцяв особисто побувати на акумуляторному заводі. “Обов’язково побуду на цьому заводі“, – запевнив він.

У числі учасників зустрічі був активіст Дмитро Бекалюк. Він попросив президента дотримати слова щодо референдуму. “Якщо, як ви сказали, цей референдум відбудеться, брестчане тільки будуть вдячні“, – заявив Бекалюк.

У цьому можеш не сумніватися. Це прямі повноваження Президента – організувати референдум в будь-якій точці країни“, – відповів Лукашенко. Президент пообіцяв, що все буде проведено абсолютно відкрито і прозоро.

З одного боку, завод потрібен, є ринки збуту. Більш того, це імпортозаміщення – один з основних напрямків роботи у майбутньому. “Може бути, вони створять нові акумулятори для електромобілів, якими я хворію. І хочу, щоб ви переміщалися. Весь світ вже на це зорієнтований“, – висловився президент.

З іншого боку, якщо люди вирішать, що завод не потрібен або його треба кудись перенести, то, за словами Олександра Лукашенка, це не катастрофа. “Швидше за все, ми знайдемо десь місце, де можна побудувати, ще екологічно провірити цей завод, підчистити, подивимося, що за обладнання“, – сказав він.

Олександр Лукашенко запропонував провести місцевий референдум вже після президентських виборів: “Після виборів. Зберемо хліб, урожай – і проведемо. Я із задоволенням запишу собі кілька очків, що вніс цю пропозицію на референдум в Бресті. І як народ вирішить, так і буде. Швидше за все, якщо господарі не пояснять, що відбувається там, будуть за те, щоб його кудись перенести. Дуже важко буде в компактній Білорусі кудись перенести цей завод. Швидше за все, його треба буде закривати, Але, може, десь знайдемо “.

Учасників зустрічі запевнили, що до референдуму тестування, виробництва продукції на заводі не буде.

 За матеріалом БелТА

 

1 thought on “Референдум по заводу – після виборів (ВІДЕО)”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *