Виглядає так, що референдуму в справі заводу не буде. Активісти не губляють надії

ПроСВІТ, На здоров'я
23/09/2020, Leave a comment

Після того, як з’явилася інформація про зверення власників акумуляторного заводу з проханням про скасування рішення щодо призупинення будівництва в околиці Берестя акумуляторного заводу один з лідерів екологічного протесту Дмитро Бекалюк звернувся за роз’ясненнями у Берестейський облвиконком. Відповідь надійшла 21 вересня.

Частина листа присвячена темі першого регіонального референдуму: «З питання проведення референдуму повідомляємо, що місцевими органами виконавчої та представницької влади були зроблені спроби по налагодженню конструктивного діалогу в цьому напрямку. З населенням були проведені зустрічі, метою яких була вироблення підходів і обговорення механізмів проведення місцевого референдуму в рамках правового поля. Однак подальшого розвитку зазначена тема з боку ініціативної групи не отримала». На перший погляд, з нього виникає, що обіцяного президентом Республіки Білорусь референдуму з приводу діяльності заводу не буде і причина в позиції ініціативної групи. Зрештою, оцінки неоднозначі.

Дмитро Бекалюк нагадує, що на зустрічі Лукашенко пообіцяв місцевим жителям і активістам що до проведення місцевого референдуму ніяких пусконалагоджувальних робіт на заводі не буде:

Було обіцяно, що референдум проводитиметься, однак, судячи з листа, виникає, що активісти самі цього не хочуть і нібито ініціатива з боку суспільства подальшого розвитку не отримала. Але ж це не так.

На думку берестейського правозахисника Роман Кисляка питання з референдумом загальмувався з певних причин:

Дана відповідь фактично показує, що завод зараз запущений не буде. Що стосується референдуму, то робота йде. Єдине, що ми вважали неетичним піднімати питання про референдум зараз, коли в країні відбуваються такі події, є загиблі і покалічені люди, але буквально на днях ми будемо знову ініціювати проведення місцевого референдуму.

Голова Берестейського міськвиконкому Олександр Рогачук про долю місцевого референдуму відповів коротко: «Все залежить від активістів».

У Берестейському райвиконкомі  кажуть, що поки не одержували інформацію з офіційною позицією обласної адміністрації:

Коли буде прийнято рішення про проведення референдуму, то ми його організуємо.

За матеріалом tut.by

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *