Рисі Германа Герінга

Віктор Місіюк, Культура
30/05/2020, 1 Comment

Зимове полювання для високих гостей в Біловезький пущі в 1937 році складалося з трьох турів. Перший з них пройшов 17-20 лютого. Саме на нього втрєте приїхав прем’єр-міністр Герман Герінг. З нагоди перебування в Польщі Герінг провів перемовини з найвищим керівництвом країни: маршалком Едуардом Ридзем-Шьміглим, прем’єром Славоєм Складковським і віце-міністром закордонних справ Яном Шимбеком.

В Біловезький пущі Герінга супроводжували посол Польщі в Німеччині Юзеф Липський і посол Німеччини в Польщі Ганс Адольф фон Мольке. Того разу в пущі зібрались мало не усі представники “шуляків” польської політики: маршалок Едвард Ридз-Шьмігли, міністр оборони генерал Тадеуш Каспшинцький, міністр Міхал Мошьчицький, директор військової канцелярії генерал Казимир Шалл, головний коменданд Державної поліції генерал Юзеф Заморський-Кордіан, шеф дипломатичного протоколу диркетор граф Кароль Ромер, генерали Казимир Соснковський, Станислав Скварчинський, Казимир Фабриціус. Не могло обійтися й без президента, головного організатора полювання Ігнация Мошьчіцького, якому Герінг підготував подарунок гановерського гончака.

Герман Герінг, крайній злів, з вовками підстріленими в Біловезький пущі. 1937 рік.

За бажанням германського прем’єра полювання організовано виключно на хижаків. Для чого, знаючі слабку сторону великого ловчого Німеччини, в гайнівському надлісництві оточено вовків. Герінг з одного місця підстрілив двох кабанів, двох вовків і поранив третього вовка. Все це при сталося при несприятливій погоді. Після перекусу мисливці переїхали до надлісництва Грудок, де ловчий Ульрих Шерпінг, який був в компанії з Герінгом, вполював рись. Знову вдача посміхнулася іншому.

В Біловезький пущі Герінг полював лише 17 лютого. Після чого виїхав з генералом Казимиром Фабрицієм і Гансом Адольфом фон Мольке в Поліське воєводство, де провів на полюванні 18 і 19 лютого 1937 року. Цей факт біловезьких полювань нерідко оминали. Справа в тому, що Біловежі містилася дирекція Державних лісів, якій підлягали усі надлісництва, в тому числі надлісництво Бронна гора. Місце, де містилася дирекція стане місцем одного з найбільших військових злочинів проти цивільного населення, тут до листопада 1942 року буде розстріляно узників гетто з Берестя (переважна більшість), Пинська, Кобриня, Берези, Дорогичиня, Янова, Городця, а також жителі села Бронна гора, які були невільними свідками. Усього понад 50 тисяч осіб.

Мисливське щастя усміхнулося великому ловчому. З одної місця він дуплетом підстрілив дві рисі. Тобто два постріли прозвучали майже одночасно. Преса написала про цей випадок як про “надзвичайний, якого ще не було в історії мисливства”. Омріяна мета була досягнута. Очевидно, які і в Гайнівському надлісництві лісники підготували полювання високих гостей. Хоча деталі мало відомі.

Герман Герінг і Ігнатій Мошьчицький оглядають впольованого вовка. 1937 рік.

3 листопада 1937 року в Берліні Герман Герінг відкрив Міжнародну мисливську виставку. В одному з залів були виставлені трофеї самого великого ловчого Німеччини, в тому числі два вовки підстрілені ним в Біловезький пущі. Очевидно, були там і рисі з Бронної гори.

1 thought on “Рисі Германа Герінга”

Залишити відповідь