Родина взимку вирощує квіти

ПроСВІТ, На здоров'я
23/02/2021, Leave a comment

У Пинском районі більше 3 років брат і сестра вирощують тюльпани до 8 березня. А починалося все з бажання заробити на продажу зеленої цибулі.

У наших батьків в селі завжди була теплиця. Влітку в ній вирощували огірки-помідори, а взимку вона пустувала. Спочатку ми спробували вирощувати зелену цибулю до весняних свят. Возили на продаж в Мінськ і Барановичі. Перші пару років вирощувати цибулю було вигідно. Багато наших знайомих засаджували городи цибулею на зиму, а навесні продавали. У підсумку зелені стало так багато, що здавати його оптом стало невигідно. Продавати пучками такі обсяги нереально – на ринку стільки покупців немає.

Пару років тому, крім цибулі, взяли на продаж у знайомих тюльпани. В результаті від вирощування цибулі відмовилися і зайнялися тюльпани бізнесом.

Основні правила догляду за тюльпанами розповіли знайомі, у яких ми брали квіти на реалізацію. Але все одно в якихось нюансах доводилося розбиратися в процесі. Чим підгодувати, щоб листочки не жовтіли, щоб стебла були товщі … Купуємо карбамід, кальцієву селітру, нутріван Дріп, Флоровіт

Перший раз висаджували в теплиці близько 8 тисяч цибулин. Поступово кількість збільшували. Наприклад, в цьому році у нас росте 15,5 тисяч. Тут кілька сортів: Strong Gold, Super Model, Loptop, First Star, Triple A, Trick, Tom Pouce … Тюльпани будуть жовті, фіолетові, темно-фіолетові, білі, червоні, оксамитові ...

Квіти висаджували в кінці жовтня. Щоб вони росли поступово і розпустилися до 8 Березня, з середини грудня почали опалюватиТемпература повинна бути постійно близько 17 ° С, її відстежуємо за допомогою метеостанції.

Зараз через морози підкидати паливо в котел потрібно кожні годину-дві. Тому вже третій рік поспіль ми з братом беремо частину відпустки в лютому – топити теплицю. За добу йде близько 6 ящиків дров і брикету.

В кінці лютого квіти зріжемо і кладемо в сховище, яке спеціально побудували для квітів три роки тому. Перед поїздкою ми їх спакуємо в обгортку і розкладемо по шухлядах. Продавати нам допомагають родичі і знайомі. В цьому році більшу частину квітів уже замовили. Приходять за квітами і селяни.

Чи окупається бізнес? Тисяча цибулин тюльпанів близько 190 євро. Плюс паливо для котла. За зиму йде машина дров і 3 тонни брикету. Плюс підживлення, вода, електрика і три тижні практично без сну … Одним словом, якщо не брати до уваги свій час і сили, то так.

За матеріалом Медіа-Полісся

Залишити відповідь