Розкрадання у житловому кооперативі Кобриня

Справа 36-річної місцевої жительки, яка займала посаду голови житлового кооперативу в Кобрині, і 42-річної бухгалтерки кооперативу передана до суду. Їх звинувачують за статтею “розкрадання шляхом зловживання службовими повноваженнями, повторно, групою осіб за попередньою змовою, у великому розмірі”. 

Підозри в протиправних діях підозрюваних виникли у мешканців будинку – членів об’єднання, які стали скаржитися на розмір щомісячних внесків. На загальних зборах в червні 2016 року було озвучено низький залишок на рахунку, після чого пайовики обрали нового голову. Вивчена документація попередніх періодів не змогла підтвердити обґрунтованість витрат, після чого потерпілі звернулися до правоохоронних органів. 
В ході слідства було встановлено, що звинувачені заволоділи коштами в сумі понад 19 800 рублів за допомогою перерахування на рахунки індивідуальних підприємців, юридичних і фізичних осіб в період з лютого 2014 року по квітень 2016 року.  Аналогічні розкрадання в розмірі понад 8 300 рублів виявлено в ще двох кооперативах, в яких також працювала згадана бухгалтер. Вона використовувала банківські картки своїх знайомих, яким перераховувала заробітну плату, після чого відбувалося переведення в готівку і їх передача. Останні ніяких дій на користь кооперативу не виконували. Підслідна також фіктивно працевлаштовувала осіб з метою ухилення від виплат за Декретом № 6. Таким чином вона розраховувалася за ремонт власної квартири і автомобіля. Бухгалтер переводила кошти на розрахункові рахунки магазинів за будівельний інвентар, меблі та інші предмети інтер’єру, придбані для себе і голови. Також вона нараховувала заробітну плату собі і керівнику понад встановлений розмір, перевищивши його на 5 000 рублів.
На майно підслідних накладено арешт, частина заподіяної шкоди ними відшкодована. До  закінчення суду з обвинувачених взяті підписки про невиїзд.
За матеріалами Слідчого комітету Республіки Білорусі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *