Розсадник готовий щороку постачати 2 млн садженців сосни

ПроСВІТ, На здоров'я
10/02/2020, Leave a comment

На території Жиричівського лісництва ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» більше п’ятдесяти років функціонує базисний розсадник, на якому вирощують в основному сосну, вільху та березу.  

Після недавнього виступу президента Дональда Трампа, який висловив готовність країни приєднатись до ініціативи Всесвітнього економічного форуму з висадження одного трильйона дерев. 

Найбільше акцентуємо увагу на вирощуванні сіянців хвойних порід, крім того, вирощуємо вільху, дуб, ялину та березу, а ще самшит, ялівець козацький, туї, спіреї, жасмин тощо, – говорить начальник базисного розсадника Жиричівського лісництва ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» Григорій Козел. –  Маємо і власне насіння. Заготовили 10 тонн шишок сосни,  які  вже цими днями переробили на насіння  – вийшло  сто кілограмів, а з цієї кількості насіння можна виростити 2 мільйони сіянців сосни. Окрім того,  маємо власне насіння і ялини – заготовили 10 кілограмів. Заготовили 500 кілограмів жолудя дуба звичайного і 200 кілограмів жолудя дуба червоного, по 10 кілограмів насіння берези і вільхи, 5 – липи,  3  – спіреї  калиноподібної, 2 – аморфи, 1 кілограм – шипшини.

На базисному розсаднику садять навіть фруктові породи дерев: яблуню-дичку, грушу-дичку та аличу. Висаджують їх у лісі і таким чином створюють  кормові ремікси для звірів та пташок.

Декілька років тому тут спорудили шишкосушарку, в якій сушать шишки і мають власне насіння основних лісоутворюючих порід дерев. Робота у шишкосушарці вже завершується. І за такої, незимової, погоди незабаром на розсаднику розпочнеться «гаряча» пора. Будуть викопувати молоденькі, однорічні стандартні сосонки і відправляти на лісгоспи області і за межі. Відразу ж завезуть новий грунт, накривають теплиці і будуть висівати насіння. А насіння мають і своє, і інших лісгоспів, яке висівають для їхніх же потреб у саджанцях, в основному сосни. Для ратнівського лісорозсадника немає проблеми, кому і куди збути сіянці. Працюють по сучасному – під замовлення, але мають на всяк випадок і резерв.

Для  нашого лісгоспу вистачає  500-800 тисяч сіянців сосни,  а  вирощуємо у десять разів більшепід замовлення, а  декоративні рослини для озеленення і прикраси присадибних ділянок – для продажу населенню, на підприємства та організації.  Минулої весни ми продали  все, що вирощували, навіть мало було. Тому цьогоріч створили більший резерв основних лісоутворюючих порід.  Більше заготовили і шишок та іншого насіння, яке весною ляже у грунт, щоб прорости, а через роки  із нього виросте новий ліс.

За матеріалом Волинь 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *