Ростуть просто на очах

ПроСВІТ, На здоров'я
09/09/2020, Leave a comment

Перші гриби з’явилися на Землі понад 500 мільйонів років тому і, очевидно, внесли свій внесок у формування її вигляду, відіграючи важливу роль розкладання мертвої органіки. Гриби люблять вологу і добре ростуть після дощу. Осіння мряка пробудила до життя добрі, славні, знатні і інші гриби.

Дощовики!

У науковому світі ці гриби відносяться до вищих базидіальних грибів (Basidiomycetes) з групи гастероміцетов (роздуті замкнуті плодові тіла) сімейства шампіньонових (Agaricaceae). Вчені-мікологи або, простіше кажучи, фахівці з грибів, підрахували, що на землі росте близько 270 видів і понад 520 різновидів дощовиків, що відносяться до 48 родів. З них близько 20 видів можна зустріти в лісах, на луках і полях Республіки Білорусь. Найбільш відомі пологи – дощовик справжній (Lycoperdon), кальвація (Calvatia) і порховка (Bovista).

3.jpg

Пора б дізнатися
Дощовики легко визначити за однією спільною ознакою -плодові тіла дощовиків закриті і округлі за формою. У молодому віці м’якоть у них біла, у міру дозрівання темніє і жовтіє, буріє і навіть чорніє. Народні назви дощовиків дуже «промовисі» – порховка, тютюновий гриб, вовчий тютюн і навіть циганська пудра!

Ці гриби ростуть не по днях, а по годинах, додаючи в добу до 5 см в діаметрі. За габаритами вони можуть бути самими різними – від розмірів з горошину і до розмірів великого кавуна.
6.jpg

Дощовики різних видів

Деякі справжні дощовики дуже схожі на молоді кальвації, однак кальвація відрізняються незвичайною формою і розмірами. Крім того кальвація для розпилення спор він розривається повністю на шматки неправильної форми. У дощовика ж при дозріванні утворюється нагорі лише невеликий отвір. Порховкі на деяких стадіях розвитку також можна сплутати зі звичайним дощовиком, правда, шкірка у них грубіша, а при дозріванні гриб відкривається невеликим отвором на вершині з рваним краєм.

9.jpg

Майже всі дощовики вважаються їстівними. Їстівні дощовики до моменту поки не втратять білизну.

За матеріалом Національного парку “Біловезька пуща”

Залишити відповідь