Рябий грак серед чорної зграї

ПроСВІТ, На здоров'я
04/11/2021, Leave a comment

Процес спостереження за птахами дуже цікавий, але вимагає уважного і терплячого ставлення та успіху на додачу. Саме вона посміхнулася вихователям та дітям старших груп дитячого садка №7 Кобрина, активним учасникам акції «Рахуємо птахів разом».

Вихователь під час прогулянки помітила на майданчику незвичного грака: кінчики крил, хвоста та пір’я були білими. Залізла в інтернет і з’ясувала, що це грак-альбінос — дуже рідкісна пташка. Зустріч з ним може виявитися страшним дзвіночком.

Під час щоденного спостереження за пернатими у пересічній зграйці граків на дитячому майданчику ми помітили незвичайного птаха. Уважно розглянули і визначили, що це грак: той самий потужний дзьоб, форма крил і тулуба, злегка потовщений і оголений біля основи, довгі ноги в чорних «штанцях». Цікаво було те, що цей грак не мав звичного чорного забарвлення тулуба. Кінчики та основи крил, кінчик хвоста та частково пір’я на спині птаха були білими. Дуже важко було сфотографувати, грак постійно перелітав із місця на місце: то злітав на дах сусідньої з ділянкою будівлі, то знову приземлявся і шукав корм на землі серед родичів, – каже Ірина Дудко, вихователь дошкільної освіти, учасник освітнього проекту “Зелені школи”.

В інтернеті вихователі з дітьми з’ясували, що грак з білим пір’ям зустрічається дуже рідко. Таке відхилення птиці отримують в ембріоні, а причиною «альбінізму» є повна або часткова відсутність вироблення меланіну, який відповідає за забарвлення пір’я, шерсті та шкіри. Вчені встановили, що ці пігменти беруть участь не тільки у фотозахисті покривів, але є важливою складовою імунною системою, впливають на гостроту зору та слуху. Тому особини з частковим або повним альбінізмом, як правило, мають слабке здоров’я, у них слабший зір і слух. Та й при виборі супутника тварини віддають перевагу традиційному забарвленню. Такі птахи часто залишаються самотніми.

Тим цікавіше став побачений на ділянці птах. Що характерно, всі члени зграї ставилися до птаха спокійно, не цуралися і не ображали. Будь-який птах-альбінос – рідкість та унікальна знахідка. Насправді це може бути страшним дзвіночком, оскільки альбінізм – генетична мутація. Вона викликана різними факторами, зокрема забруднення навколишнього середовища або внутрішньопопуляційними процесами, — каже пані Ірина.

За матеріалом kobrincity.by

Залишити відповідь