Рівень радіації в продуктах лишається високим

Більше 20 років минуло з катастрофи в Чорнобилі, а у  продуктах продовжують знаходити підвищений рівень радіоактивних речовин. Основним дозоутворюючим радіонуклідом, як і колись, залишається цезій-137.

Фахівці Рівненського обласного лабораторного центру перевіряли молоко, гриби та овочі в Володимирецькому, Дубровицькому, Зарічненському, Рокитнівському та Сарненському районах.

Результати досліджень показали, що перевищення нормативів (100 Бк/л) у молоці встановлено: у Дубровицькому районі в селах Великий Черемель, Шахи, Переброди, Лугове, Миляч, Біле, де питома активність цезію-137 склала від 106 Бк/л до 259 Бк/л; в селах  Зарічненського району – Соломир, Олександрово, Бір, Борове, Лисичин — від 205 Бк/л до 278 Бк/л; на Рокитнівщині в селах Дроздинь, Переходичі, Заболоття, — від 109 Бк/л до 296 Бк/л; у Володимирецькому районі перевищення нормативів виявили в селі Озерці — 117 Бк/л.

Також дослідили свіжі гриби з Дубровицького району. В результаті перевищення нормативів (500 Бк/кг) встановлено в селах Шахи (5170 Бк/кг), Удрицьк (788 Бк/кг) та Миляч (3543 Бк/кг). Отже гриби залишаються потенційно найбільш небезпечною їжею, яка здатна накопичувати велику кількість радіоактивного цезію. ПроСВІТ повідомляв про те, що перевищення норм радіонуклідів виявлено в на сході Волинської області Маневицькому районі. Коментуючи п’ятикратне перевищення норми в цьогорічних грибах з Камінь-Каширського району фахівці нагадують, що полоскання, виварювання, вимочування здатне зменшити кількість радіонуклідів, випарювання та смаження збільшує його.

Картопля, буряк, морква в перевірених районах визнана безпечною – питома активність цезію-137 та стронцію-90 не перевищувала нормативи.

За матеріалом rvnews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *