Ріжуть здорові вікові дуби

ПроСВІТ, На здоров'я
23/12/2021, 1 Comment

На могилцях Охово Пинського району все ж таки почали пиляти вікові дуби. Історія почалася вона ще навесні. Тоді проводилися громадські слухання, на яких було обговорено питання видалення кількох старих дерев на цвинтарі.

Причиною стало звернення мешканців, чиї родичі лежать у цих місцях. У результаті на слуханнях 29 людей проголосували за те, щоб старі дерева, які теоретично можуть пошкодити могили та надгробки, були спиляні. Дев’ятеро людей висловилися проти видалення вікових дубів, які, на їхню думку, не просто старі дерева, а й історична цінність. Передбачається, що деяким дубам на цвинтарі в Оховому близько 200-300 років.

Пинський райвиконком ще навесні відповів місцевим жителям, що роботи з видалення дубів усе ж таки не проводитимуться, бо ботаніки з інституту Купревича НАН РБ зацікавлені в обстеженні цих дерев. Згідно з експертизою, яку провів місцевий лісгосп на початку осені, всі дерева на цвинтарі – здорові та сильні. А це означає, що жодної біологічної потреби у тому, щоб їх видаляти, немає.

Однак у грудні вікові дуби все ж таки пішли під ніж. Про це повідомив місцевий житель. Він розповів, що на цвинтарі раптом спиляли під корінь один дуб.

Чоловік намагався завадити спиляти це дерево, вимагав документи, на підставі яких проводилися роботи, проте у відповідь на нього викликали дільничного, а потім взагалі завели справу за перешкоду проведенню робіт.

Пізніше районна влада зустрілася з місцевими жителями і повідомила, що дуби все ж таки видалять. І зроблять це на підставі висновків Пинського лісгоспу та архітектурно-планувального бюро Пинського району, які визнали ці дерева небезпечними та заважають експлуатації повітряної лінії електропередачі.

Цікаво, що місцеві жителі, на чиїх очах проводилися роботи на цвинтарі, стверджують: мова йшла не про просте обрізання гілок, а про планомірний спіл всього дерева.

Спочатку у дуба видалили всі гілки, залишивши цілим стовбур, а потім уже його спиляли біля самого основи. Таким чином зазвичай видаляють дерева, деревина яких є цінністю і точно не піде на дрова.

Про стан вже зрубаного дуба можна судити з фотографій, зроблених місцевим жителем. На них видно, що дерево було здоровим та міцним. Не помітно ні гнилі, ні паразитів.

Цікаво, що роботи з видалення нібито небезпечних дерев розпочалися саме у грудні, коли неможливо проводити додаткові дослідження та визначати ступінь здоров’я дубів. Фахівці проводять такі дослідження лише у період вегетації.

Схоже, хтось побачив у них цінний матеріал. І готовий зробити все, щоб отримати його собі. Інакше як пояснити той факт, що ще навесні дуби були визнані здоровими, а вже до зими настільки небезпечними, що мають бути спиляні під корінь?

22 грудня до цвинтаря знову підігнали спецтехніку. У відповідь місцеві захисники дубів виставили поряд свої автомобілі.

За матеріалом Зелений портал

1 thought on “Ріжуть здорові вікові дуби”

Залишити відповідь