Річку Пина атакує рослина-червонокнижник

Олекcій Шумер, Новини
16/09/2019, Leave a comment

Поверхня води стала бархатисто-зеленою, як килим.

Раніше, кажуть, що Пина була повноводною і судноплавною, тому вода в ній була чистою. В останні роки малосніжні зими і посушливе літо роблять свою справу – рівень води в Пині знизився значно.

Глибина річки у міській набережній буває, не досягає і метра. Влітку вода в ній добре прогрівається, вона починає заростати водоростями біля берегів і стає схожою на болото.

Пинчуки давно нарікають на непривабливі зарості водоростей, які псують вигляд на Пину і створюють стійкий болотний запах, що дратує перехожих. Городяни мріють про те, що річку почистять, але, поки місцева влада ці марення не виконує.

Цього року ситуацію погіршила реконструкція моста через Пину. Для руху автотранспорту річковики підігнали тимчасовий понтонний міст, який перегородив русло річки.

Навпроти будівлі єзуїтського колегіуму утворився своєрідний затон без течії. Водорості отримали сприятливе середовище для розмноження, покривши зеленим килимом поверхню води.

До речі, рослина, яке покриває поверхню річки в межах міста, це сальвінія плаваюча, яка занесена до Червоної книги, має четверту категорію охорони.

Криниця: Медиа-Полесье

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *